Wybierasz się na manicure do salonu i nie wiesz, po czym poznać profesjonalistę? Koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Profesjonalny manicure cieszy się niesłabnącą popularnością wśród kobiet. Istnieje wiele metod stylizacji paznokci, a każda z nich cechuje się innym wyglądem i rodzajem stosowanych produktów. Bez względu na to, jaką metodę stylizacji wybierasz, zawsze powinnaś kierować się bezpieczeństwem. Dlatego też stylizację paznokci należy powierzyć osobom przeszkolonym w tym temacie. Najlepiej wykonać zabieg w profesjonalnym salonie. Jak taki znaleźć?

Czym kierować się przy wyborze salonu?

Istnieje wiele salonów manicure, podobnie jak i fryzjerów. Ale jak wiemy, nie każdy oferuje profesjonalne usługi. O tym jak znaleźć dobrego fryzjera napisano w innym poradniku, do którego odsyłam osoby zainteresowane tym tematem. Tymczasem skupmy się na salonach manicure.

Nie ma znaczenia czy udajesz się na zabieg po raz pierwszy, czy regularnie stylizujesz swoje paznokcie, zawsze powinnaś stawiać na profesjonalizm. W tym przypadku ma on niebagatelne znaczenie, wszak chodzi o nasze zdrowie. Zatem na co zwrócić uwagę przy wyborze salonu?

Po pierwsze – higiena

To absolutnie najważniejszy aspekt profesjonalnej usługi. Salony, które świadczą tego typu zabiegi, muszą spełniać pewne normy, które są określone przez Sanepid. Mowa tutaj o sterylizacji narzędzi wielokrotnego użytku, do których należą np. cążki, kopytka czy frezy. Narzędzia te po każdym użyciu powinny zostać wysterylizowane. Po czym poznać, że zabieg został wykonany? Kosmetyczka powinna przy nas otworzyć szczelnie zabezpieczone opakowanie z tymi narzędziami, na którym powinna widnieć data sterylizacji. To gwarancja wykonania zabiegu i pewność, że wykorzystywane narzędzia są w 100% czyste.

Po drugie – produkty

Prawdziwi profesjonaliści dbają o to, by korzystaj z jakościowych i markowych produktów. Jeśli w salonie zauważysz, że lakiery mają pozdrapywane naklejki, tak by nie dało się odczytać marki, albo w ogóle ich nie mają – lepiej omijać taki salon szerokim łukiem. Wysokiej jakości produkty gwarantują profesjonalne wykonanie zabiegu. Ale nie tylko o estetykę tu chodzi. Lakiery niewiadomego pochodzenia mogą mieć szkodliwy dla zdrowia skład, a to już poważny problem. Dlatego też profesjonalne salony zawsze eksponują swoje produkty i już od wejścia widać, jakich marek stosują lakiery.

Po trzecie – jakość usługi

Wydawać się może, że o jakości usługi, czyli o profesjonalizmie stylistki możemy się przekonać dopiero po wykonaniu zabiegu. Tymczasem istnieje wiele przesłanek, które mogą wskazywać na wysoki poziom profesjonalizmu. Jedną z nich są niewątpliwie certyfikaty i dyplomy. Jeśli ściany salony zapełnione są licznymi dyplomami, to fakt, że dana stylistka regularnie podnosi swoje kwalifikacje. Kolejną ważną kwestią są opinie dotychczasowych klientów. Tutaj już musisz sprawdzić przed udaniem się na zabieg. Ale o tym nieco później.

Gdzie szukać takich usług?

Salony gwarantujące wysoką jakość usług zdecydowanie wyróżniają się na tle konkurencji. Tak naprawdę rzadko kiedy się reklamują, ponieważ mają tak dużo klientów, że żadna dodatkowa reklama nie jest im potrzebna. Dlatego też zwykle o ich istnieniu dowiadujemy się dopiero gdy sami zaczynami poszukiwania. I tak z pomocą przychodzą wyszukiwarki, takie jak np. https://www.moment.pl/paznokcie/opole, gdzie możesz znaleźć same perełki. Wystarczy sprawdzić, jakie mają opinie, zapoznać się z ofertą i oczywiście zarezerwować wizytę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here