Kosmetyki do pielęgnacji paznokci

Pielęgnacja dłoni to czynność, o której powinna pamiętać każda dbająca o siebie kobieta. W parze z pielęgnacją dłoni idzie również pielęgnacja paznokci – są one bowiem najbardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne powstałe na przykład przy opracowywaniu płytki paznokcia pod manicure lub przy pracach domowych. Na ich kondycję ma również wpływ stosowanie różnego rodzaju detergentów, nieprawidłowa dieta, a nawet warunki atmosferyczne. Zadbane dłonie i paznokcie pozwalają poczuć większą pewność siebie i sprawiają, że czujemy się bardziej atrakcyjne. W drogeriach znajdziemy całą gamę produktów kosmetycznych, które pozwolą nam odpowiednio zadbać o nasze paznokcie, przywrócić ich blask i chronić ich płytkę przed uszkodzeniami.

Jakie kosmetyki zadbają o nasze paznokcie?

Na rynku mamy do wyboru wiele świetnych produktów, które pomogą nam w dążeniu do pięknych, zadbanych dłoni i paznokci.

Kosmetyki, które najczęściej wybieramy w celu pielęgnacji dłoni to:

  • odżywki
  • olejki
  • oliwki
  • kremy i balsamy do dłoni

Jaką funkcję pełnią kosmetyki do pielęgnacji paznokci? Podział kosmetyków i ich rodzaje.

Produkty do pielęgnacji dłoni możemy podzielić na kategorie pod względem ich działania.

W zależności od kondycji naszych paznokci i ich potrzeb powinniśmy dobrać odżywkę o odpowiednim spektrum działania. Produkty do pielęgnacji paznokci z kategorii odżywek dzielimy na:

  • Wzmacniające i regenerujące – dostarczają one cenne składniki odżywcze, co wpływa pozytywnie na wzrost i twardość płytki paznokcia.
  • Odbudowujące – dzięki nim paznokcie odbudują się po zniszczeniach i będą mocniejsze. Wyrównują one płytkę paznokcia.
  • Nabłyszczające – pełnią funkcję estetyczną oraz ochronną dla płytki paznokcia.

Produkty do pielęgnacji skórek to olejki i oliwki. Ich zadaniem jest między innymi zmiękczenie skórek, co ułatwia ich usunięcie. Lub jeśli nie usuwamy skórek, to zapewniają one nawilżenie i elastyczność na odpowiednim poziomie, co zapobiega pęknięciom i zadzieraniu się skórek. Oliwki dzięki swoim składnikom pobudzają również wzrost paznokcia.

Kremy i balsamy dbają zarówno o kondycję skóry dłoni, jak i płytkę paznokcia, głównie nawilżając je oraz tworząc barierę ochronną przed czynnikami atmosferycznymi jak mróz czy przesuszenie. Produkty z tej kategorii jako uzupełnienie kompleksowej pielęgnacji dłoni z pewnością powinny zagościć w twojej torebce na stałe.

Kto powinien stosować kosmetyki do pielęgnacji paznokci?

Bez wahania odpowiedź jest tylko jedna. Wszyscy. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni nie powinni zapominać o zadbanych paznokciach. Stosowanie kosmetyków do pielęgnacji paznokci niesie ze sobą spektrum pozytywnych rezultatów – odżywienie, wzmocnienie, odbudowę oraz wpływa na aspekt wizualny naszych dłoni, nadając im zadbany, nienaganny, elegancki wygląd – idealnie wpisujący się w obecny trend estetyczny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here