Szukasz sprawdzonego podologa w Łodzi? Sprawdź to, zanim zadzwonisz do przyjaciółki

Zawód podologa jest dość młodym zawodem, jednakże wykazuje on bardzo wiele korzyści dla każdego, kto chociażby zmaga się z tak często powracającymi dolegliwościami, jak modzele, odciski czy kurzajki. Wiele osób próbuje na własną rękę się ich pozbyć, jednak bezskutecznie. Za to dobry podolog, jest w stanie nasze kłopoty zażegnać na długo. Czym z punktu widzenia specjalisty są te problemy ze stopami i jak się ich pozbyć korzystając z usług podologa? Na to odpowie ten artykuł, dzięki któremu otrzymamy odpowiedzi na nurtujące nas pytania o kosmetyce kończyn.

Czym są i jak leczyć modzele, kurzajki i odciski?

Modzelami są sporej wielkości połacie zrogowaciałego naskórka, które powstają zwykle w konsekwencji wywierania na skórę długo trwającego nacisku lub tarcia. Nie są one bolesną dolegliwością, ale występujące dodatkowo odciski mogą ból powodować. Zwykle znajdują się na opuszkach palców, na skórze okrywającej stawy, na podeszwie stopy i pod główkami kości śródstopia. Zanim wystąpią na skórze, warto się przed nimi chronić za pomocą noszenia wygodnych butów, skorygowaniu ewentualnych deformacji palców lub samej stopy, a także unikaniu wystawiania stopy na czynniki, które mogą służyć powstawaniu modzeli.

Kurzajki zwane po prostu brodawkami, to częsty problem stóp dzieci, tak często mylone z odciskami. Jednak zdarzają się oczywiście też w wieku dojrzałym. Trzeba zdawać sobie sprawę, że kurzajki to dolegliwość wirusowa wywoływana przez wirusa brodawczaka ludzkiego, a zarazić nim można się przez bezpośredni kontakt z nosicielem, czyli człowiekiem, psem, kotem albo nawet ptakiem. Kurzajki zwykle nie powodują bólu, ale też opornie reagują na leczenie. Zapobiec im można poprzez poprawę odporności organizmu i unikanie warunków, które im sprzyjają, takich jak środowiska wilgotne. Leczenie opiera się na zastosowaniu odpowiednich preparatów, co skutkuje bezbolesne odpadnięcie brodawek.

Odciski są niewielkimi skupiskami zrogowaciałego naskórka wywołanymi ciągłym uciskaniem miejsca, w którym odcisk występuje. Odciski zazwyczaj powodują ból, a najczęściej znajdują się w miejscach pod stopami, na ich podeszwie. Dlatego nierzadko każdy krok powoduje powstawanie bólu. Poza tym wszelkie zdeformowane części stopy również są narażone na ich występowanie. Zapobiega się im przez noszenie wygodnego obuwia oraz samodzielne dbanie o stan skóry. W przypadku udania się do podologa z odciskiem lub odciskami zostają one usunięte za pomocą narzędzi, a także zabezpieczona zostaje skóra przed powstaniem kolejnych odcisków.

Jak można chronić się przed tymi nieprzyjemnymi dolegliwościami?

Oprócz pogłębienia swojej wiedzy na temat budowy ciała ludzkiego, poznania samego siebie i wzięcia do siebie wszelkich zdobytych rad, dobrze jest okresowo udawać się do podologa. Dobrej jakości specjalistę z łatwością można znaleźć w internecie np. na https://www.moment.pl/inne/podolog/lodz, gdzie dostępna jest cała lista podologów z okolicy.

Taki specjalista doradzi i pokieruje samodzielną profilaktyką, aby uchronić nas od tych przykrości. Jak mówią, zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć. W tym przypadku warto sobie to wziąć do serca.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here