Ekskluzywne suknie ślubne – gdzie szukać inspiracji?

Chociaż moda ślubna na przestrzeni lat ulega zmianom, nadal pozostaje elegancka i wyważona, a wybór stroju na najważniejszy dzień w życiu każdej kobiety staje się istotnym elementem przygotowań. Ślub zazwyczaj jest niepowtarzalnym wydarzeniem, a zdecydowanie największy zachwyt wśród przyszłych Panien Młodych wzbudzają ekskluzywne suknie ślubne. Jakie kreacje można zaliczyć do tej unikalnej kategorii i gdzie poszukiwać ślubnych inspiracji?

Ekskluzywne suknie ślubne prosto z królewskiego dworu

W ostatnich latach byliśmy świadkami aż dwóch ślubów w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Kreacje, które wybierają na swój wielki dzień przyszłe księżne i królowe zawsze są przedmiotem publicznej debaty. Spekulacje na temat ich wyglądu toczą się wśród ekspertów, miłośników mody i stylistów aż do samego dnia ślubu. To zainteresowanie chyba nikogo nie dziwi – która kobieta nie marzyła o tym, aby choć przez jeden dzień poczuć się jak prawdziwa księżniczka. Królewskie śluby pozwalają nam na chwilę przenieść się do innego, zupełnie odmiennego świata i dają wspaniałe pole do czerpania inspiracji. W 2011 Kate Middleton postawiła na białą suknię z delikatną koronkową górą projektu Alexandra McQueena. Wzbudziła powszechny zachwyt, a tysiące kobiet na całym świecie zaczęło marzyć o podobnym modelu na swój wielki dzień. Fascynacja strojem księżnej Camridge po wielu latach trwa nadal, a suknie ślubne z koronkowym wykończeniem wciąż są niezwykle popularne wśród Panien Młodych. W minionym roku młodszy brat księcia Williama poślubił hollywoodzką aktorkę.  Meghan Markle wybierając swoje stroje postawiła na umiarkowanie i prostotę. Na ceremonię wybrała minimalistyczną białą kreację, z dekoltem w łódkę zupełnie pozbawioną zdobień. Prezentowała się doskonale, dlatego w najbliższym roku na pewno powstanie mnóstwo projektów inspirowanych stylizacją Meghan. Obie panie wybrały wyjątkowo piękne i ekskluzywne suknie ślubne, które wywarły duży wpływ na modę ślubną.

Unikalne suknie ślubne od projektantów

Ekskluzywne suknie ślubne są dziełem uzdolnionych projektantów. Szczególnym uznaniem cieszą się propozycje pochodzące od najbardziej znanych twórców w świecie mody ślubnej. Wspomniany wcześniej Alexander McQueen, Vera Wang, czy Oscar de la Renta, to znane nazwiska, które przynajmniej raz w życiu słyszał chyba każdy, nawet jeśli nie miał zbyt wielkiej styczności z modą ślubną. Stroje z tych autorskich pracowni stały się synonimem najwyżej jakości, a kobiety na całym świecie marzą, aby móc założyć ekskluzywne suknie ślubne ich pomysłu. Oczywiście to nie jedyne osoby, których dzieła można określić tym mianem.

Na uznanie zasługują również wszystkie unikalne projekty pochodzące z pracowni uzdolnionych twórców działających na mniejszą skalę. Poszukując inspiracji zacznij od poznania naszego krajowego rynku. W Polsce działa wielu zdolnych młodych projektantów, którzy tworzą ekskluzywne suknie ślubne cieszące się międzynarodowym uznaniem. Można tutaj wymienić przede wszystkim Martę Trojanowską. Jeśli jeszcze nie znacie tych kobiet pora to zmienić, bo to między innymi z ich atelier tych pochodzą najpiękniejsze suknie ślubne!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here