6 cudownych zapachów marki Chanel

Chanel stworzyła niezwykłe portfolio zapachów, z których pierwsze pochodzą z lat 20. XX wieku. Galeria zapachów marki jest imponująca. Przyjrzymy się niektórym charakterystycznym perfumom marki, od legendarnego Chanel No 5 po najnowszą aktualizację tego klasycznego zapachu No 5 LEau.

Marka Chanel miała w swojej historii tylko trzech mistrzów perfumiarstwa, dzięki czemu zapachy są utrzymane w podobnym tonie. Dom mody Chanel oferuje jedne z najbardziej prestiżowych i unikalnych perfum na świecie.

Chanel No 5

Chanel No 5 to bez wątpienia najbardziej kultowy zapach na świecie. Zajmuje on szczególne miejsce w branży perfumeryjnej od czasu swojego powstania w 1921 roku. Nazwany na cześć numeru próbki, który perfumiarz Ernest Beaux podarował Coco Chanel, zapach składa się z

  • jaśminu
  • róży,
  • drzewa sandałowego
  • wanilii

Zapach jest natychmiast rozpoznawalny, a formuła użyta do jego wykonania niewiele się zmieniła od czasu powstania nieśmiertelnego zapachu.

Chanel No 19

Perfumy Chanel to natura. Chanel No 19 to jeden z najbardziej znanych irysowych zapachów na świecie. Siostra perfum Chanel No. 5, to zapach znany ze złożonych zielonych i białych nut kwiatowych. Perfumy mają zielony odcień, zapach Chanel No 19 został nazwany na cześć daty urodzenia Coco Chanel 19 sierpnia. Stworzony przez Henriego Roberta w 1970 roku, został pierwotnie stworzony specjalnie dla Coco Chanel, aby mogła go używać wyłącznie osobiście i podarować przyjaciołom i wybranym klientom.

Chanel No 5 LEau

Chanel No 5 LEau to najnowsza wersja klasycznego zapachu Chanel No 5. Młodzieńcza, ultrakobieca kompozycja odzwierciedla słynne białe piżmowe nuty kultowego oryginału z wibrującą mieszanką ylang-ylang i jaśminu. Oryginalne nuty kompozycji perfum zostały odnowione z domieszką nut cytrusowych, co daje bardzo współczesny zapach.

Les Exclusifs de Chanel

Kolekcja Les Exclusifs de Chanel reprezentuje najbardziej skoncentrowane formy zapachu oferowane przez dom mody. W 1922 roku zostały one stworzone przez perfumiarza Ernesta Beaux, a następnie ewoluowały pod kierunkiem Jacquesa Polge. Rok 1932 jest hołdem dla roku, w którym Coco Chanel stworzyła swój pierwszy pokaz biżuterii Bijoux de Diamants. Sam zapach jest miękki i drzewny z otulającym białym jaśminowym sercem.

Chance Chanel

Chance Chanel to pierwszy zapach Chanel zaprezentowany w okrągłym flakonie. Perfumy te to kwiatowy zapach z różowym pieprzem, jaśminem i ambrową paczulą. Dom mody reklamował go jako odważne perfumy zainspirowane nieprzewidywalnością przypadku i czasu.

Coco Mademoiselle

Zainspirowany wibrującą energią samej Coco Chanel, Coco Mademoiselle to odważny, świeży zapach stworzony z nut jaśminu, róży, paczuli i wetiweru. Orientalno-drzewny zapach przywodzi na myśl ducha Chanel, zarówno w swojej silnie skoncentrowanej formule, jak i długotrwałej elegancji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here