Nawet jeśli dotychczas podróżowaliśmy tylko i wyłącznie po swoim ojczystym kraju, z pewnością wiemy, jak wiele radości i szczęścia mogą nam dać takie wyjazdy. Najchętniej bralibyśmy w nich udział bezustannie, ale jako że ograniczają nas nasze finanse, nie robimy tego zbyt często. Gdy już mamy wybrać się na jakieś wakacje, przeważnie rezerwujemy sobie nocleg nad Bałtykiem bądź w górach. Etiopia wyprawa byłaby natomiast znacznie bardziej emocjonująca od leżenia na piasku czy nawet zdobywania kolejnych szczytów. Zdecydujmy się na nią i przekonajmy się, jak niewiele wiemy o naszym świecie.

Podróże przede wszystkim nas kształcą. Rzadko kiedy sami, na własną rękę uczymy się bowiem geografii, bo robiliśmy to w szkołach gimnazjalnych i podstawowych, dlatego nie kojarzymy tej czynności zbyt dobrze. W wolnym czasie nie otwieramy map i nie sprawdzamy, gdzie leżą poszczególne państwa, dlatego nasza wiedza na temat świata jest po prostu znikoma. Zdecydowanie niewiele wiemy o kulturze czy tradycjach Etiopii, a nawet jeśli obejrzelibyśmy program edukacyjny o tym państwie, pozyskane z niego informacje szybko wyleciałyby nam z pamięci. Inaczej to wszystko będzie wyglądać, jeżeli zaplanujemy swoją wycieczkę z pomocą strony logostour.pl. Co prawda taki wyjazd do Etiopii na pewno będzie dosyć drogi, jednakże dzięki niemu skutecznie i długotrwale poszerzymy swoją wiedzę. Przekonamy się na własne oczy, jak żyją ludzie w tym obcym miejscu, czym na co dzień się oni zajmują, co jedzą, jak się bawią i w jaki sposób funkcjonują w społeczeństwie. Po powrocie z takiej wyprawy każdemu będziemy mogli całymi godzinami opowiadać właśnie o Etiopii.

https://logostour.pl/etiopia-polnoc-i-poludnie-2018

Zacznijmy zatem myśleć o takich dalszych wyprawach i próbujmy wybierać się na nie przynajmniej raz w roku. Odkładajmy w tym celu co miesiąc pewne kwoty pieniędzy, by tuż przed nadejściem lata móc zarezerwować sobie pobyt w obcym kraju. Gdy już zaczniemy w ten sposób podróżować, na pewno z tego nie zrezygnujemy. Zawsze będziemy chcieli zobaczyć coś nowego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here