Łóżeczko dziecięce powinno znajdować się na szczycie listy zakupów przyszłych rodziców. To własnie w nim nasza pociecha będzie spędzała najwięcej czasu we wczesnym etapie swojej drogi na tym świecie. Przeczytaj poniższy artykuł, i dowiedz się jak wybrać najlepsze łóżeczko dla naszej pociechy!

Wybór właściwego łóżeczka dziecięcego nie jest prostą czynnością. Aktualnie sklepy stacjonarne i online oferują potężny wybór. Wszelkie wzory, kolory, kształty, oraz innowacyjne udogodnienia do łóżeczka dla malucha mogą doprowadzić do zawrotów głowy.

Pierwszym krokiem na jaki zwracamy uwagę wybierając łóżeczko jest materiał wykonania. Idealnie byłoby gdyby łóżeczko było z surowego drewna. Łóżeczka niepomalowane, nie będą zagrażały naszemu dziecku trującymi związkami z farb, czy lakierów. Jeżeli zdecydujemy się jednak na pomalowane. Warto sprawdzić czy użyta farba posiada odpowiednie atesty.

Krokiem drugim jest sprawdzenie stabilności łóżeczka. Oczywiście mamy wybór finezyjnych wzorów, wykwintnych zdobień. Jednak warto sprawdzić, czy te piękne nogi łóżeczka nie są aby mało stabilne. Ponieważ dla tak małego dziecka upadek przez błąd producenta będzie tragedią.

Kolejnym wyborem będzie materac. Najczęściej polecanymi są materace z pianki HR o sporej gęstości. Pamiętajmy, wybór materaca dla dziecka to nie wybór dla dorosłego. Jeżeli dziecko zapada się w materac, wcale nie oznacza to, że jest mu błogo i wygodnie.

Krok czwarty, na naszej liście ostatni. Łóżeczko dziecięce powinno posiadać także kilka innowacyjnych rozwiązań. Nie są one może konieczne, ale z całą pewnością ułatwią nam opiekę nad dzieckiem. Wyjmowane szczebelki sprawdzą się gdy nasza pociecha potrafi już chodzić. Dzięki nimi swobodnie będzie w stanie opuszczać swoje łóżeczko. Przewijak montowany na boki łóżka. Rozwiązanie to ułatwi nam zajmowanie się, i przewijanie dziecka. Zaoszczędzi przede wszystkim miejsce! Szuflada, dzięki niej możemy mieć najważniejsze rzeczy zawsze pod ręką.

Jeżeli chcesz zgłębić więcej przydatnych informacji o wyborze łóżeczka dla dziecka. Koniecznie wejdź na stronę: askot.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here