Australia

Wakacyjne wojaże nie muszą ograniczać się do krajów europejskich oraz najbardziej popularnych miejsc afrykańskich i azjatyckich. Oferty biur podróży umożliwiają również spędzenie niezapomnianych chwil na najmniejszym kontynencie, a więc w kraju Aborygenów, kangurów i koali.

Wycieczka do Australii z logostour.pl

Australia jest zdecydowanie krajem kontrastów, dość trudnym do zaszufladkowania, ale właśnie w tym tkwi jej urok przyciągający turystów z całego świata. Z jednej strony można podziwiać nowoczesne budynki ze słynnym gmachem Opera House w Sydney na czele, a jednocześnie rozkoszować się dzikimi, pustynnymi klimatami i podziwiać zapierające dech w piersiach nocne niebo z gwiazdozbiorami, jakże odmiennymi od tych widocznych w naszym kraju.

Jeszcze do niedawna dość trudno było znaleźć ofertę wycieczki do Australii, ale w ostatnim czasie pojawiły się ciekawe propozycje dla osób spragnionych ujrzenia w naturalnym środowisku misia koala, który nawiasem mówiąc ma tyle wspólnego z niedźwiedziem, co krowa z kozą.

Objazd dookoła Australii czy sylwester w Sydney?

Podróż do Australii jest tak naprawdę możliwa przez cały rok. Wycieczka wzdłuż wybrzeża australijskiego nie tylko pozwoli podziwiać niesamowite formacje skalne na wybrzeżu klifowym, ale także zauroczyć się pięknem rafy podczas nurkowania bądź rejsu łodzią z oszklonym dnem. Będzie też możliwość wspiąć się na najwyższy szczyt kraju, czyli Górę Kościuszki oraz odprężyć się w naturalnym jacuzzi wśród tropikalnej scenerii. To również dojście do zjawiskowej Wave Rock, a więc granitowej skały przypominającej olbrzymią falę. Wzdłuż wybrzeża zlokalizowane są wszystkie najważniejsze miasta Australii, ale i trochę zapomniane miasteczka, w których kiedyś tętniło życie. Takie jest Coober Pedy z kopalniami opali.

Warto także skorzystać z wycieczki w głąb Australii, do kultowych miejsc Aborygenów, jak święta skała Uluru. Fantastyczną propozycją jest spędzenie sylwestra na uroczystym koncercie w Sydney Opera House oraz obejrzenie wyjątkowego pokazu ogni sztucznych sprzed budynku opery. Widok rozświetlonego Mostu Portowego i zatoki z ekskluzywnymi jachtami na pewno na zawsze pozostanie w pamięci.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here