Soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe działają na tej samej zasadzie co okulary, skutecznie korygując daną wadę wzroku. W ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się właśnie na soczewki, co zresztą nie dziwi. Mają one wiele zalet i są pod wieloma względami dużo wygodniejsze niż tradycyjne okulary. Jakie są dokładnie zalety ich noszenia?

Zalety noszenia soczewek kontaktowych

Jedną z największych zalet soczewek kontaktowych jest to, że uwalniają one od wszelkich ograniczeń. Można uprawiać w nich sporty i prowadzić aktywny styl życia. Ich przewagą nad okularami jest to, że nie zawężają pola widzenia, a także nie reagują na działanie czynników atmosferycznych, np. nie parują, nie osadzają się na nich krople deszczu. Soczewki kontaktowe są również w dużo mniejszym stopniu podatne na uszkodzenia. Są niewidoczne na oczach, dzięki czemu inni mogą być zupełnie nieświadomi występowania u danej osoby wady wzroku. Co ciekawe, niektóre soczewki pozwalają na zmianę koloru oczu. Można je także wygodnie nosić z okularami przeciwsłonecznymi.

Czy noszenie soczewek ma wady?

Wiele osób boi się nosić soczewki, ze względu na konieczność ich zakładania i zdejmowania. Czynności te wymagają treningu i wprawy. Z czasem cały proces przebiega szybko i bez problemu. Osoby, które zdecydowały się na soczewki wielkokrotnego użytku, muszą pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji i przechowywaniu. Jest to również kwestia odpowiednich nawyków. Soczewki jednokrotnego użytku są o tyle wygodniejsze, że po zdjęciu wyrzuca się je do kosza.

Czy można liczyć na dodatkowe zalety soczewek?

Na rynku dostępne są soczewki różnej jakości. Sięgając po odpowiedni produkt, można liczyć na dodatkowe korzyści. Warto zwrócić uwagę na soczewki kontaktowe marki Acuvue. Są one wykonane z miękkich, elastycznych i przepuszczających tlen materiałów, dzięki czemu są bardzo komfortowe do noszenia. Zawierają one składnik nawilżający, zmniejszając ryzyko podrażnień oraz filtry UV, zapewniając oczom dodatkową ochronę przed szkodliwym promieniowaniem. Soczewki Acuvue łatwo jest dobrać do swojej wady wzroku, można wybrać między soczewkami jednorazowymi a wielokrotnego użytku.

Soczewki kontaktowe mają dużą przewagę nad tradycyjnymi okularami. Przypadną one go gustu zwłaszcza osobom aktywnym, które nie lubią ograniczeń. Pozwalają one wyeksponować twarz i na cały dzień zapomnieć o swojej wadzie wzroku. Warto pamiętać, że wcale nie trzeba wybierać między okularami czy soczewkami – wiele osób korzysta z obu, w zależności od potrzeb i okoliczności.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here