Jakie są procedury sprowadzenia samochodu z Francji i jak długo trwa cały proces

Sprowadzanie samochodu z zagranicy w dalszym ciągu jest dość popularną praktyką. Pojazdy sprowadzać można zarówno samodzielnie, jak i skorzystać z pomocy specjalisty – to ostatnie rozwiązanie niesie ze sobą mnóstwo korzyści, dając możliwość znalezienia auta dobrej jakości, dostępnego w znacznie niższej cenie niż na polskim rynku.

O czym warto pamiętać, decydując się na sprowadzenie pojazdu z Francji?

Francuski rynek ma do zaoferowania naprawdę wiele ciekawych pojazdów, warto jednak wiedzieć, na co zwracać uwagę, aby wybrać najlepszy model, który będzie się dobrze sprawował. Doświadczony handlarz samochodami doskonale wie, na co zwracać uwagę, dlatego też dobrym rozwiązaniem jest przekazanie znalezienia pojazdu w jego ręce. Wybór odpowiedniego pojazdu jest bardzo ważny, w końcu sprowadzone auto ma pełnić swoją funkcję przez wiele lat, nie może więc posiadać usterek, zarówno tych widocznych, jak i utajonych.
Wybierając auto, należy zwracać uwagę oczywiście na historię wypadkową. To jednak niejedyny istotny parametr. Istotne znaczenie ma również:

  • rocznik,
  • przebieg,
  • możliwość czasowego wyrejestrowania,
  • ważność ubezpieczenia OC,
  • wszystkie przebyte przeglądy techniczne,
  • aktualny stan prawny i techniczny pojazd,
  • liczba właścicieli.

Dobry handlarz szybko i skrupulatnie sprawdzi wybrany przez kupującego egzemplarz, aby ten miał pewność, że trafi do niego auto zgodnie z jego oczekiwaniami.

Jak sprowadzić samochód z Francji do Polski? Jak długo trwa cała procedura?

Jak długo trwa sprowadzenie auta z Francji do Polski? To zależy tak naprawdę od tego, jak wszystko uda się załatwić wszystkie ważne sprawy we francuskim urzędzie. Czasem możliwe jest to w czasie jednej wizyty, innym razem trzeba nieco poczekać, a to z uwagi na to, że samo wydanie tablic wywozowych może trwać nawet 2-3 dni.

Podobnie jak przy zakupie auta w Polsce, tak i przy sprowadzaniu auta z Francji ważne jest sporządzenie umowy kupna-sprzedaży. W tym przypadku dobrze by było, aby sporządzona została w dwóch językach – polskim oraz francuskim.

Czy można kupić tanie auto z Francji? Jak najbardziej tak, należy pamiętać jednak o tym, że w tym przypadku kosztem będzie nie tylko sam zakup, ale również pomoc pośrednika (jeżeli nie zajmujemy się sprawdzeniem i sprowadzeniem auta samodzielnie) oraz wszystkie wydatki związane z przetransportowaniem i rejestracją samochodu w Polsce.

Piękne, zadbane i co najważniejsze sprawne auto z Francji? Takie można kupić decydując się między innymi na współpracę z https://carforfriend.pl/, firmą sprowadzającą do Polski najlepsze samochody używane.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here