Laser frakcyjny co2

Medycyna estetyczna wychodzi klientom naprzeciw z licznymi zabiegami. W celu pozbycia się blizn, zmarszczek, przebarwień czy też rozstępów, warto zdecydować się na zabieg laserem frakcyjnym co2.

Laser frakcyjny co2 – na czym polega zabieg?

Laser frakcyjny co2 jest w stanie usunąć zmarszczki, blizny, przebarwienia i rozstępy, ale nie jest to zabieg jednorazowy. W celu uzyskania pożądanych efektów, konieczne jest przeprowadzenie kilku zabiegów, czyli całej serii w gabinecie. W przypadku wygładzenia powierzchownych zmarszczek wystarczy zwykle 3-5 zabiegów, ale pozbycie się tych głębszych oraz blizn i rozstępów wymaga już przeprowadzenia większej ilości zabiegów.

Przed przystąpieniem do zabiegu konieczne jest oczyszczenie skóry i jej zdezynfekowanie. Potem sięga się po laser frakcyjny co2 i w zależność od wielkości powierzchni skóry poddawanej zabiegowi może trwać on od 30-60 min. Na koniec na skórę kładziona jest maska kojąca.

Laser frakcyjny ablacyjny a laser frakcyjny nieablacyjny

Obecnie do dyspozycji są dwa typu laserów frakcyjnych, a mianowicie ablacyjny i nieablacyjny. W przypadku modelu ablacyjnego można liczyć na znacznie silniejszą moc działania, czyli na większą skuteczność. Laser ten działa zarówno na powierzchni skóry, jak i w jej głębokich warstwach. Chociaż proces gojenia skóry w przypadku lasera ablacyjnego jest dłuższy niż tego nieablacyjnego, to jednak można liczyć na uzyskanie lepszych efektów.

Jeśli chodzi o laser frakcyjny nieablacyjny, to w jego przypadku dochodzi do mikrouszkodzenia skóry jedynie od wewnątrz, dzięki czemu proces gojenia trwa krócej. W przypadku głębokich zmian skórnych zaleca się jednak skorzystanie z lasera frakcyjnego ablacyjnego.

A co ze skutkami ubocznymi w przypadku lasera frakcyjnego co2?

Bez wątpienia zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego należą do tych bezpiecznych, jednakże nie są one bezbolesne. Najczęściej trzeba liczyć się z dość silnym bólem. Jeśli chodzi zaś o skutki uboczne, to po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i opuchnięta. Mogą pojawić się także przebarwienia na skórze. Jest to całkowicie naturalne zjawisko i powstałe zmiany znikają samoistnie w przeciągu kilku dni.

Czasami, ale bardzo rzadko, może dojść po zabiegu do zakażenia bakteryjnego w postaci opryszczki, blizny zanikowej czy bliznowców. Tego typu przypadku dotyczą jednak najczęściej osób mających skłonność do tego typu schorzeń i ze słabą odpornością. Bardzo ważne jest zatem to, aby przed zdecydowaniem się na tego typu zabieg, najpierw skonsultować to ze swoim lekarzem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here