Jaki prezent wybrać dla księgowej

Dylematy związane z wybieraniem prezentów towarzyszą nam nie tylko w okresie bożonarodzeniowym, ale i w ciągu całego roku, kiedy przygotowujemy niespodzianki okazjonalne. Nie jest trudno wyobrazić lub przypomnieć sobie przyjemne uczucie towarzyszące rozpakowywaniu wymarzonego prezentu. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej, kiedy otwieramy podarunek, który okazał się całkowitym faux pas. By uniknąć sytuacji, w której osoba obdarowywana pożałuje przyjęcia prezentu, przy zakupie warto wziąć pod uwagę kilka kategorii i kryteriów. Jeśli aktualnie zastanawiasz się, jaki prezent dla księgowej wybrać, weź pod uwagę poniższe rady.

  1. Bliskość i zażyłość relacjiW zależności od tego, czy chcesz kupić prezent przyjaciółce pracującej w księgowości, czy dla pani księgowej z urzędu, która rzetelnie trzyma pieczę nad twoimi finansami, wybierz zupełnie inny podarunek. Znając ją prywatnie, możesz pozwolić sobie na więcej, np. wybrać bon na manicure u polecanej kosmetyczki. Jednak takiego prezentu nie wypada dać obcej osobie. Dla pani księgowej, którą znasz tylko z pracy, warto zdecydować się na rzecz funkcjonalną w jej zawodzie. Unikając sztampowego wręczania kawy czy herbaty, można wybrać zestaw eleganckich długopisów lub kalendarz biurkowy stojący (https://www.lediberg.com.pl/kalendarze-1/funkcjonalnosc/biurkowe), który jest niezwykle przydatną rzeczą dla każdego, kto zawodowo musi dbać o dopilnowanie wszystkich terminów.
  2. Charakter i osobowośćWybierając prezent dla księgowej, pomyśl, jak można określić jej usposobienie. Czy jest osobą bardzo spokojną, wyważoną? A może potrafi obracać w żart każdą stresującą sytuację, poprawiając wszystkim humor? W zależności od odpowiedzi, którą masz teraz w głowie, możesz pozwolić sobie na mniej lub bardziej oryginalny podarunek. Na rynku nie brakuje produktów o charakterze humorystycznym, jednak zanim zdecydujesz się na zakup np. kubka z żartobliwym napisem, pomyśl, czy aby na pewno każda księgowa doceni ten gest. Znacznie bezpieczniejszą opcją będzie zdecydowanie się na prezent o uniwersalnym charakterze jak na przykład kalendarz książkowy. Ma on w sobie dużo miejsca na tworzenie notatek, planów pracy i spotkań, przez co stanowi jedną z najbardziej funkcjonalnych rzeczy w zawodzie księgowej.
  3. Kwota, którą dysponujeszPrezent podarowany od serca, ze szczerej sympatii, zawsze ma największą wartość. Warto o tym pamiętać, zarówno dając, jak i przyjmując prezent. Finanse niejednokrotnie zawężają pole wyboru. W takiej sytuacji czasem wystarczy postawić na praktyczność podarunku. Z tego względu, jako prezent dla księgowej, najbezpieczniej jest wybrać przedmioty bezpośrednio związane z jej zawodem: ozdoby i gadżety biurowe, które umilą dzień w pracy, funkcjonalne kalendarze czy eleganckie długopisy. Nie zapominaj, że liczą się przede wszystkim dobre intencje.
[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here