Gdzie kupić najlepszą szczoteczkę do dziąseł dla niemowląt?

0
1487

Dziecięca wyprawka powinna zawierać wiele, istotnych elementów. Między innymi konieczny jest zakup specjalnej szczoteczki do dziąseł. Przyda się ona już w początkowym okresie życia malucha. No ale gdzie ją kupić? Jak wybrać odpowiedni model? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w niniejszym artykule.

Dlaczego konieczna jest specjalistyczna szczoteczka?

Higiena dziąseł i wybijających się zębów w początkowym okresie życia dziecka jest niezwykle istotna. W dużej mierze zdecyduje to bowiem o późniejszym zdrowiu jamy ustnej malucha. Ponadto, przyzwyczajanie dziecka do szczoteczki do zębów i dziąseł już w pierwszych miesiącach życia, pozwoli na ukształtowanie w nim dobrych nawyków. Dziecko nie tylko samo będzie sięgało po szczoteczkę, ale również nie będzie bało się wizyt u dentysty. To naprawdę duży i istotny krok w jego rozwoju.

Jak dbać o higienę jamy ustnej malucha?

Należałoby zatem wskazać, w jaki sposób należy dbać o higienę jamy ustnej malucha. Już od pierwszych miesięcy życia dziecka, należy delikatnie przecierać dziąsła, policzki oraz język czystym gazikiem. Może on zostać zwilżony przegotowaną wodą albo rumiankiem. Na początku dziecko może protestować i bronić się przed tą czynnością. Z czasem powinno jednak przyzwyczaić się do mycia dziąseł i wybijających się ząbków. W momencie, gdy maluch zacznie ząbkować, można zamienić gazik na delikatną, specjalistyczną szczoteczkę. Jej włosie jest na tyle miękkie, że nie podrażni dziąseł dziecka. Dodatkowo, szczoteczki do dziąseł wyposażone są w ergonomiczne, wygodne rączki. Z czasem dziecko może zatem samodzielnie ich używać.

Gdzie kupić szczoteczkę do dziąseł?

No i pozostaje jeszcze kluczowe pytanie – gdzie kupić odpowiednią szczoteczkę do dziąseł dla niemowląt? Możemy skorzystać z usług zarówno sklepów stacjonarnych, jak i internetowych. Te drugie oferują znacznie szerszy wybór. Poza tym zakup jest prosty i intuicyjny. Najczęściej wystarczy kilka kliknięć. Zanim klikniemy przycisk „kup” należy jednak sprawdzić producenta. Liczne opinie na jego temat z pewnością zostały opublikowane w Internecie. Warto też zweryfikować, jakie są warunki ewentualnego zwrotu lub wymiany produktu. Ze swojej strony polecamy przede wszystkim szczoteczki  do dziąseł dla niemowląt z oferty Baby&Travel, takie jak https://www.babyandtravel.pl/zul_m_pielegnacja-i-higiena_szczoteczki-do-dziasel-dla-niemowlat-1456.html.

No ale jaki model wybrać?

Finalnie należy wskazać, że na rynku znajdziemy co najmniej kilka różnych modeli szczoteczek dla niemowląt. Dostępne są między innymi najprostsze szczoteczki, bazujące bardziej na funkcji masującej niż czyszczącej. Można też kupić unikalne szczoteczki soniczne oraz szczoteczki z ogranicznikami, które zapobiegają zbyt głębokiemu włożeniu szczoteczki do ust.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here