Wypożycz samochód

Czasem jesteśmy zmuszeni do tego, by odwiedzić inne miasto, czy to w celach turystycznych, czy biznesowych. Nie możemy jednak zabrać swojego samochodu, a poruszanie się komunikacją miejską z pewnych względów nie wchodzi w grę. W takim przypadku pomocna okazuje się wypożyczalnia samochodów. Jak wygląda cały proces wynajęcia auta?

Wybieramy samochód z wypożyczalni

Wypożyczalnie samochodów mają do dyspozycji różnego rodzaju pojazdy, od typowych aut miejskich poczynając na prawdziwych krążownikach szos i autach 4×4 kończąc. Wybór, czym chcemy się poruszać, zależy od nas i stanu naszego portfela, gdyż za te lepsze samochody trzeba zazwyczaj zapłacić więcej.

Większość wypożyczalni posiada swoją stronę internetową, przy pomocy której możemy wybrać interesujące nas auto i je zamówić. Po wypełnieniu formularza biuro wysyła nam umowę wynajmu, a także wysokość kaucji, którą należy opłacić. Jest to zabezpieczenie w sytuacji, gdyby klient nie wywiązał się z umowy i zrezygnował z wypożyczenia samochodu chwilę przed jego odebraniem.

Wypożyczanie samochodów przez Internet jest proste i zapewnia sporo komfortu. Można bowiem na spokojnie przejrzeć całą flotę wypożyczalni, a w dodatku bardzo często można też natknąć się na różnego rodzaju promocje i obniżki.

Samochód najlepiej wypożyczać z dużym wyprzedzeniem, gdyż pozwoli nam to zdobyć auto, które spełnia wszystkie nasze wymogi, po niskiej cenie. W przypadku wypożyczania samochodu na dzień przed musimy liczyć się z tym, że zostaną nam tylko same najdroższe modele.

Odbieramy samochód z wypożyczalni

Podczas odbioru pojazdu musimy zadbać o to, by posiadać przy sobie wszystkie niezbędne dokumenty. Konieczne jest posiadanie prawa jazdy, zazwyczaj wymogiem jest też to, by być kierowcą przez określony czas, najczęściej mowa o jednym roku. Oprócz prawa jazdy potrzebujemy też innego dokumentu tożsamości, na takie same dane jak prawo jazdy. Mowa tu o dowodzie osobistym lub paszporcie.

Z dokumentami należy udać się do biura, gdzie nastąpi ostateczne podpisanie umowy, a następnie odbiór auta. Samochód należy oddać z pełnym bakiem w to samo miejsce, ale po uzgodnieniu z wypożyczalnią i po uiszczeniu dodatkowej opłaty można też umówić się na oddanie samochodu pod wskazanym adresem, nawet w godzinach nocnych. Podobnie zresztą można zrobić z odbiorem.

Dodatkowe usługi

Dodatkowe usługi jak np. nawigacja lub fotelik dla dziecka są płatne osobno. Ubezpieczenie za to wliczone jest najczęściej w koszta wypożyczenia samochodu i nie trzeba dodatkowo dopłacać. Jeśli ewentualna stłuczka nie pochodzi z winy klienta, nie jest on obciążany kosztami naprawy. Klient musi jedynie zapłacić za spalone przez siebie paliwo, ale najczęściej nie sprawia to problemu, gdyż wypożyczalnie preferują wynajmowanie samochodów z pełnym bakiem i wymagają zwrotu auta zatankowanego pod korek.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here