Dlaczego warto sięgnąć po suchą karmę dla psa

Prawidłowo dobrana karma dla psa to gwarancja jego zdrowia i dobrego samopoczucia, a także wysokiej aktywności. Każdy, komu zależy na jego pupilu, powinien po nią sięgnąć i dopasować do indywidualnych cech czworonoga. Dlaczego zatem spośród wielu dostępnych karm warto wybrać akurat tę, która jest sucha?

Zbilansowana karma dla psa

W pierwszej kolejności należy zaznaczyć, że karma dla psa musi być dobrze dopasowana do jego indywidualnych potrzeb. Każdy pies jest inny, dlatego należy zwracać uwagę na jego cechy, aby podjąć najlepszą decyzję w kwestii jedzenia dla niego. Warto uwzględnić w tym jego rasę, poziom aktywności, wiek, aktualny stan zdrowia, a nawet takie szczegóły jak to, czy przechodził kastrację.

Każdy z tych czynników będzie bowiem bardzo mocno rzutował na potrzeby psa, a także na jego metabolizm. Inne zapotrzebowania mają bowiem kanapowcy, a inne psy pracujące. Również każda inna, indywidualna cecha może zmienić nasze podejście do diety. W niektórych przypadkach, jeśli nie mamy wystarczającej pewności względem tego, co podawać psu, najlepszym wyborem będą konsultacje z dietetykiem.

Karmy suche i mokre

Podstawowy podział karm dla psów wprowadza karmy mokre (w puszkach) i suche (granulki). Każdy z tych typów odznacza się szeregiem zalet, ale posiada też drobne wady, które trzeba wziąć pod uwagę, decydując się na jedną z nich. Dziś jednak skupimy się na zaletach zbilansowanych karm suchych.

Długi termin przechowywania

Jedną z najważniejszych cech, jaką posiadają karmy suche dla psa, jest bardzo długi termin ważności. Są one przygotowane w formie granulek, które – jeśli są odpowiednio przechowywane, bez dostępu światła i wilgoci – mogą być wykorzystywane przez wiele miesięcy od zakupu. Nie psują się i nie wymagają szczególnej dbałości z naszej strony, ponieważ nie muszą być składowane w lodówce jak karmy mokre po otwarciu. To duża zaleta dla właścicieli, ponieważ mogą kupić nawet większy zapas karmy dla pupila, bez obawy o to, że straci swoją ważność.

Wygodne dawkowanie

Karma dla psa w postaci suchych granulek jest niezwykle łatwa do podawania. Wymaga jedynie odmierzenia jej za pomocą specjalnego, zazwyczaj dodawanego do opakowania przez producenta kubeczka. Nie trzeba jej ważyć, podgrzewać, ani w żaden inny sposób przyrządzać, co sprawia, że doskonale nadaje się nawet do zabrania w podróż. Co więcej, jest bardzo wygodna dla osób, które mają ograniczoną ilość czasu.

Zajmuje mniej miejsca w domu

Karmy mokre, pakowane w puszki, są stosunkowo niewygodne do przechowywania. Wymagają dużej ilości miejsca ze względu na rodzaj opakowania, jaki posiadają. Z kolei karmy suche, pakowane w workach, są łatwe do schowania dosłownie w każdym miejscu. Nie zajmują go tak wiele i nie pozostawiają po sobie dużej ilości metalowych odpadów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here