Depilacja laserowa - dlaczego warto o niej pomyśleć już dziś?

W wakacje obiecałaś sobie, że w następne lato rzucisz wreszcie w kąt maszynki do golenia i zdecydujesz się na trwałą depilację laserową? Teraz jest najlepszy czas, aby zrealizować to postanowienie. Specjaliści medycyny estetycznej zalecają wykonywanie wszelkich zabiegów laserowych na przełomie jesieni i zimy ze względu na idealne warunki atmosferyczne. Wraz z ekspertami z Kliniki Miracki w Warszawie podpowiadamy, dlaczego o depilacji laserowej warto pomyśleć już dziś!

Depilacja laserowa – kiedy wykonać?

Dlaczego jesień i zima to najlepsze pory roku na wykonanie depilacji laserowej? Chodzi tu przede wszystkim o znacznie mniejsze nasilenie promieniowania słonecznego jesienią i zimą niż w pozostałe pory roku. Skóra poddawana działaniu lasera przy kontakcie ze słońcem może zostać narażona na poparzenie, w związku z czym specjaliści medycyny estetycznej nie zalecają wykonywania tego zabiegu latem, gdy na każdym kroku staramy się korzystać z uroków słońca. Musimy pamiętać też o tym, że przeciwwskazaniem do wykonywania zabiegu jest też sama opalenizna, która również może nas narazić na podrażnienia. Choć na rynku medycznym znajdują się już takie urządzenia, które potrafią dostosować swoją moc działania bezpośrednio do kolorytu skóry pacjenta (laser Vectus dostępny w Klinice Miracki), to świeża opalenizna nadal stanowi przeciwwskazanie do przeprowadzenia tego zabiegu.

Depilacja laserowa – ile razy trzeba powtarzać?

Depilacja laserowa, choć przynosi trwałe efekty w usuwaniu zbędnego owłosienia, nie jest zabiegiem jednorazowym. Aby uzyskać oczekiwany rezultat, niezbędne jest powtórzenie zabiegu depilacji nawet 5-6 razy, a pomiędzy każdym z zabiegów konieczna jest kilkutygodniowa przerwa. W tym czasie nie możemy poddawać skóry działaniu promieniowania UV (ani w postaci naturalnego słońca, ani promieniowania stosowanego w solarium), co oznacza nawet kilka miesięcy bez możliwości opalania skóry. Dlatego też jesień i zima to najlepszy okres na wykonywanie depilacji laserowej. Jeśli nie planujemy w tym czasie żadnych egzotycznych wakacji, w trakcie tych kilku miesięcy będziemy w stanie przeprowadzić pełną terapię w bezpieczny sposób i cieszyć się gładką skórą do lata. Oczywiście, o tym, ile zabiegów depilacji laserowej potrzeba, aby uzyskać pożądane rezultaty, decyduje wiele różnych czynników, dlatego liczbę niezbędnych zabiegów najlepiej ustalić ze specjalistą podczas wizyty konsultacyjnej.

Depilacja laserowa – czy ten zabieg boli?

W dzisiejszych czasach nie musimy obawiać się tego, że zabieg depilacji laserowej wywoła na naszej skórze szereg niepożądanych skutków ubocznych ani też tego, że procedura zabiegowa będzie wyjątkowo bolesna. Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie potwierdzają, że dziś depilacja laserowa może być zabiegiem całkowicie bezbolesnym, o ile zdecydujemy się na terapię przy pomocy odpowiedniego urządzenia. Jednym z takich urządzeń jest laser Motus AX firmy Deka, który został wyposażony w specjalną, chłodzoną do 15 stopni Celsjusza, szafirową płytkę, która zmniejsza do minimum wszelkie nieprzyjemne dolegliwości. W innowacyjnych laserach Vectus czy Thunder MT również zostały zastosowane specjalne technologie zmniejszające ból i zwiększające komfort pacjenta podczas zabiegu. Oczywiście, pacjentom szczególnie wrażliwym na ból specjaliści są w stanie zaoferować różnorodne rozwiązania znieczulające, aby zabieg depilacji laserowej był jak najmniej uciążliwy.

Więcej informacji na temat depilacji laserowej i najlepszych laserów znajdziesz na stronie:

https://klinikamiracki.pl/epilacja-laserowa/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here