covid 19

Żółta strefa została w Polsce ogłoszona 10 października 2020 roku. Związana jest ona ze z pandemią COVID-19. Wprowadzona została na terenie całej Polski. Ograniczenia dotknęły wiele branż i sektorów. Od czasu żółtej strefy wszedł obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych. Jakie zasady dotyczyły jeszcze żółtej strefy.

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/zolta-strefa/ 

Kongresy i targi, a żółta strefa

W żółtej strefie organizacja takiego typu wydarzeń jest dopuszczalna na określonych zasadach. Są one możliwe: 

  • pod warunkiem, że widzowie lub klienci będą zakrywali usta i nos. Wydarzenia na otwartej przestrzeni będą dostępne tylko dla połowy przewidzianej liczby widzów lub klientów,
  • w miejscu odbywania się imprezy na  jedną  osobę powinno przypadać 4 mkw. Jeżeli ten wymóg jest spełniony, to nie ma ograniczenia do 150 osób.

W miejscach, które trafiły do strefy czerwonej zakazane jest organizowanie takiego typu kongresów, a także targów.

Baseny, siłownie i kluby fitness 

W żółtej strefie na basenach i w aquaparkach obowiązuje maksymalna ilość do 75% osób, które korzystają z tych atrakcji. Na siłowniach, w klubach i centrach fitness w strefie żółtej istnieje ograniczenie do jednej osoby na 7 metrów kwadratowych, natomiast w strefie czerwonej jest to ograniczenie do jednej osoby na 10 metrów kwadratowych.

Restauracje i innego rodzaju gastronomia

W strefie żółtej w lokalach i ogródkach kawiarnianych może znaleźć się jeden klient na 4 metry kwadratowe. Co więcej goście zobowiązani są do zakrywania usta i nos do momentu zajęcia miejsc, w których będą spożywać posiłek lub jeść. Obsługa musi cały czas mieć zakryte usta i nosa.

Zobacz też: http://www.fineso.pl/czym-jest-faktura-pro-forma-i-do-czego-sluzy/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here