jak wyrzeźbić męską klatkę piersiową

Wielki najazd na siłownię i kluby fitness rozpoczyna się zazwyczaj wraz z nadejściem wiosny, kiedy to nagle uświadamiamy sobie, że zima pozostawiła na naszych ciałach znaczny ślad w postaci dodatkowych kilogramów. Kobiety czym prędzej biegną na aerobik, a panowie zachodzą w głowę jak w ekstremalnie krótkim czasie wyrzeźbić swoją klatkę piersiową. Niestety – cudów nie ma. Nie istnieje też magiczna sztuczka pozwalająca na zniwelowanie wyników 5-miesięcznego lenistwa w 2 tygodnie. Takie rzeczy nie dzieją się z dnia na dzień i właśnie dlatego musimy pamiętać, że o własne ciało musimy dbać cały rok, a nie na dwa miesiące przed rozpoczęciem sezonu plażowego. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów na to, jak wyrzeźbić męską klatkę piersiową.

Jak wyrzeźbić klatkę piersiową

Wielu trenerów podkreśla fakt, że marząc o dobrze zbudowanej klatce piersiowej należy najpierw mieć z czego ją zbudować. Panowie zbytnio szczupli niestety mają ograniczone możliwości. Sztuka nie polega na tym, żeby nie być chudym tylko zbudowanym, czyli posiadać masę mięśniową, która ulegnie redukcji przy rzeźbieniu naszej sylwetki.

Od czego zacząć rzeźbienie?

Wbrew pozorom podstawą do osiągnięcia zamierzonego celu wcale nie jest natychmiastowe rozpoczęcie treningu. Musi on być poprzedzony, a przynajmniej połączony ze zmianą nawyków żywieniowych. Dieta powinna więc być odpowiednio zbilansowana, bogata w witaminy i składniki odżywcze, które dostarczą naszemu organizmowi odpowiednią dawkę energii niezbędnej przy intensywnych ćwiczeniach. Z menu należałoby wykluczyć fast-foody i inne równie niezdrowe, pełne tłuszczu i wysokokaloryczne potrawy. Produkty muszą być przede wszystkim bogate w białko, który to przecież stanowi podstawowy budulec mięśni. Trening jest bardzo ważny, ale bez odpowiedniego sposobu żywienia, nie przyniesie nam pożądanych efektów. Dlatego upewnij się, że w twoje codzienne menu, jest odpowiednio zbilansowane, ponieważ jest to naprawdę bardzo, ale to bardzo ważne.

trening na wyrzeźbienie męskiej klatki piersiowej

Jak wyrzeźbić klatkę piersiową?

Najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie się do siłowni, gdzie pod okiem doświadczonych osób rozpoczniemy pracę nad własnym ciałem. Podstawową formą ćwiczeń jest tak zwane wyciskanie sztangi. Przybiera ono różne postacie, z których każda mobilizuje do pracy różne partie mięśni klatki piersiowej. Ćwiczenie górnej partii klatki piersiowej możemy wykonywać na kilka różnych sposobów. Aby pobudzić górną część klatki należy wykonywać ćwiczenia na tak zwanej ławce skośnej, w ten sposób aby nasza głowa była zwrócona do góry. Przykładowym ćwiczeniem może być unoszenie hantli. Istnieje również wiele skutecznych ćwiczeń, które każdy mężczyzna z powodzeniem będzie mógł wykonywać w domu. Najlepsze efekty przynoszą oczywiście niezawodne pompki. Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na samą technikę tego ćwiczenia, a nie jak wielu, na ilość wykonanych powtórzeń. To doskonałe ćwiczenie modelujące i podkreślające walory męskiej klatki piersiowej i dodatkowo mięśni brzucha.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here