Witamina D dla dzieci - jaka najlepsza

Ostatnio bardzo głośno zrobiło się o tym, że nasze społeczeństwo cierpi na niedobór witaminy D w organizmie. Jak się okazuje, jest to spowodowane strefą klimatyczną, w jakiej zamieszkujemy oraz faktem występowania niewielkiej ilości dni słonecznych w ciągu roku. W związku z powyższym, niemal każdy z nas cierpi na niedobory witaminy D, która jest tak ważna dla naszego organizmu. Jak zatem temu zaradzić?

Witamina D dla dzieci – jaka najlepsza?

Witamina D dla dzieci - jaka najlepszaNależy stosować witaminę D w tabletkach lub kroplach i to jak się okazuje, przez cały rok. Wiele osób w tym miejscu zapyta – a czas letni? Przecież wtedy świeci więcej słońca. No tak, trudno się z tym nie zgodzić. Jednak po pierwsze nie świeci go tyle, ile powinno, a ponadto nie przebywamy na tym słońcu na tyle długo, aby uzupełnić niedobory witaminy D. To samo tyczy się dzieci, które w czasie wakacji dosyć dużo czasu spędzają na świeżym powietrzu, dużo więcej niż my dorośli. Jednak jak się okazuje również zdecydowanie za mało. No dobrze, w takim razie pozostając w temacie dzieci, to witamina d dla dzieci – jaka najlepsza? Tak naprawdę, nie można jednoznacznie stwierdzić, bo wszystko tak naprawdę zależy od tego, czy nasza pociecha ma problemy z połykaniem tabletek, czy nie.

Witamina D w tabletkach

Jeżeli nie ma problemu, to spokojnie możemy zakupić witaminę D w tabletkach. Natomiast jeśli występuje taki problem, to warto sięgnąć po witaminę D w kroplach. Dokładnie taką, jak podaje się niemowlakom. Ponadto ważna kwestia – dzieciom podajemy maksymalnie do tysiąca jednostek witaminy D i ważne, aby nie robić tego na własną rękę, tylko po konsultacji z lekarzem pediatrą. Przedawkowanie witaminy D jest szkodliwe, w związku z czym należy z tym naprawdę uważać. Jeśli chodzi o dorosłych, to w niektórych przypadkach dość mocnego niedoboru witaminy D, podaje się nawet cztery tysiące jednostek, w towarzystwie witaminy K. Ale takie dawkowanie również powinien zalecić lekarz. W przypadku stosowania witaminy D czysto profilaktycznie, to dorośli powinni przyjmować jej dwa tysiące jednostek. Najlepiej, żeby kupować witaminę D w tabletkach, które zawierają już olej. Ponieważ w przypadku tabletek bez oleju, trzeba go wypić około łyżki stołowej do tabletki, aby witamina D, została wchłonięta przez nasz organizm. W związku z czym lepiej jednak wybrać opcję tabletki z olejem. Pamiętajmy o tym, aby witaminę D przyjmować regularnie. Ponieważ tylko po długotrwałym i regularnym jej przyjmowaniu, będzie ona prawidłowo działać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here