piesek

Właścicieli psiaków i kotków wiedzą, że posiadając zwierzątko w domu sierść jest absolutnie wszędzie. Znajduje się ona na ubraniach, dywanach, kanapach, oraz na łóżku. Mimo tego, że co i raz chodzimy i czyścimy te powierzchnie nasza praca okazuje się syzyfową a pupil zostawia swoją sierść w tych wszyskich miejscach ponownie. Nie ma w tym jednak nic nadzwyczajnego. Jeżeli jednak tracicie już swoją cierpliwość, nie martwcie się, poniżej kilka porad jak pozbyć się sierści z domu.

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jak-pozbyc-sie-siersci/

Jak pozbyć się sierści z ubrań i z domu? – męczący problem 

Po pierwsze i najważniejsze, aby pozbyć się sierści psa z waszego domu potrzebna jest odpowiednia pielęgnacja. Psa zazwyczaj kąpiemy w ostateczności, jednak jeżeli w naszej rodzinie mamy yorka, on z przyjemnością znosi takie zabiegi. Wyczesywanie psa powinno być natomiast codzienną rutyną, której nie powinniśmy omijać.

Mimo tego sierść i tak znajduje się z całym domu. Jak pozbyć się jej przynamniej w większym stopniu. Jeśli chodzi o powierzchnie takie jak podłoga czy dywan nie obędzie się bez dobrego odkurzacza. Najlepszy będzie ten przystosowany do pochłaniania sierści waszego pupila. Dobre do tego będą jeszcze inne przedmioty takie jak np. rolki do ubrań. 

Co przyda się do usuwania sierści?

Posiadanie pupila w domu wiąże się nie tylko z dużą odpowiedzialnością, miłością, którą musimy przelać na zwierze, ale także z bardzo dużą ilością sierści na sfinksa czy yorka. Jeśli obecność sierści w waszym domu znacząco wam przeszkadza, lepiej nie decydujcie się na zwierzaka, ponieważ zwierzak nie ma na to żadnego wpływu. Jeśli jednak postanawiacie walczyć z sierścią zwierzaka nie zapomnijcie o zakupie rolek do ubrań. 

Zobacz też: http://www.duzohumoru.pl/proste-domowe-sposoby-czyszczenie-dywanu/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here