Lipoliza iniekcyjna - co to takiego?

Sposobów na usuwanie tkanki tłuszczowej jest wiele. Niektóre lepiej sprawdzają się na większych obszarach ciała jak brzuch czy uda, inne zalecane są na mniejszych obszarach jak twarz – na przykład przy usuwaniu podwójnego podbródka, który wiąże się z utratą jędrności w okolicy twarzy i szyi.

Drugi podbródek często nie ma nic wspólnego z otyłością, dlatego dobrze by było usunąć go w sposób jak najmniej inwazyjny, na przykład za pomocą lipolizy iniekcyjnej.

Lipoliza iniekcyjna – opinie ekspertów

Lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem umożliwiającym szybkie i małoinwazyjne usuwanie tkanki tłuszczowej. Tą metodą można modelować sylwetkę oraz pozbyć się niechcianego nadmiaru tłuszczu. Lipoliza podbródka czy ciała jest idealnym sposobem na odzyskanie pewności siebie w sytuacji, gdy skóra wymaga korekcji. Lipoliza polega na miejscowym wprowadzeniu specjalnych substancji za pomocą zastrzyków, które powodują likwidację komórek tłuszczowych. Lipoliza iniekcyjna stosowana jest między innymi w warszawskiej Klinice Miracki, dlatego zapytaliśmy tamtejszych ekspertów o opinię na jej temat. – Rewolucyjny zabieg lipolizy iniekcyjnej podbródka czy ciała to kusząca propozycja dla wszystkich tych, którzy pragną, żeby ich sylwetka prezentowała się idealnie. Nowoczesne rozwiązanie pozwala bowiem na szybkie i małoinwazyjne pozbycie się tłuszczu z miejsc takich, jak na przykład brzuch, pośladki, uda czy podbródek – mówią i dodają: – Lipoliza iniekcyjna podbródka czy ciała polecana jest przede wszystkim osobom, które chcą wymodelować sylwetkę w miejscach opornych na dietę i ćwiczenia fizyczne, o normalnej wadze oraz z lekką nadwagą. Kuracja przynosi trwałe rezultaty, po zabiegu wskazane jest jednak picie dużej ilości wody oraz wykonanie masażu limfatycznego, który przyspiesza przemieszczanie się komórek tłuszczowych i ułatwia jego transport przez naczynia chłonne.

Lipoliza iniekcyjna – ceny

Lipoliza iniekcyjna opiera się na wykorzystaniu działania, między innymi fosfatydylocholiny PPC, która jest lecytyną – fosfolipidem, uzyskiwanym z soi, a także deoksycholanu sodu, czyli głównego składnika soli kwasów żółciowych, mających wpływ na redukcję tkanki tłuszczowej. Substancje te, przechowywane w ampułkach wstrzykuje się w leczony obszar ciała. Tłuszcz zawarty w organizmie, po podaniu mieszanki fosfatydylocholiny oraz deoksycholanu sodu, zostaje uszkodzony, co wpływa na znaczącą redukcję tkanki tłuszczowej leczonego obszaru ciała. Dzięki terapii adipocyty, czyli komórki tłuszczowe, ulegają rozpadowi, a następnie są transportowane do wątroby, skąd są wydalane z organizmu. Po wykonaniu lipolizy iniekcyjnej proces usuwania komórek tłuszczowych przebiega naturalnie. To, ile ampułek zostanie zużytych jest wyznacznikiem, ile kosztować będzie lipoliza iniekcyjna – ceny zaczynają się od 250 zł za ampułkę, jeśli kupowane są one w pakiecie do 500 zł.

Wskazania do lipolizy

Najczęstszymi wskazaniami do lipolizy sa:

  • Podwójny podbródek,
  • Tłuszczaki,
  • Nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu,
  • Nadmiar tkanki tłuszczowej na udach, pośladkach i biodrach,
  • Nadmiar tłuszczu na plecach i karku,
  • Ginekomastia u mężczyzn.

Zabieg nie zostanie jednak przeprowadzony u kobiet w ciąży lub karmiących piersią, osób chorych na cukrzycę lub zmagających się z chorobami nerek lub wątroby, osobom zaburzeniami krzepliwości lub chorobami autoimmunologicznymi. Ponadto odmowy ekspertów spodziewać się mogą osoby ze znaczną otyłością (powyżej 35 BMI) oraz stosujące leki przeciwzakrzepowe. Także niektóre choroby tarczycy wykluczają z możliwości przeprowadzenia lipolizy iniekcyjnej. Najlepiej, przed decyzją o przeprowadzeniu zabiegu skonsultować się z ekspertami. Można zrobić to poprzez formularz na stronie Kliniki Miracki.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here