kosmetyki DIY

Kosmetyki DIY to doskonały sposób na to, aby zaoszczędzić pieniądze i przygotować coś, co spełni nasze oczekiwania bez wydawania pieniędzy. Musisz dowiedzieć się czego użyć do wykonania domowego kosmetyku. Sprawi to wiele korzyści dla naszego ciała, ale i portfela. Czy może lepiej?

Przeczytaj też: https://www.e-warsaw.pl/kosmetyki-diy/

Czy jest sens robić kosmetyki samodzielnie?

Oczywiście, że tak! Nie musisz posiadać wybitnych zdolności manualnych, aby zrobić coś takiego samodzielnie. Od czego zacząć? Na początku postaraj się zrobić coś małego i sprawdź, czy w ogóle będziesz z tego zadowolony. Nie zabieraj się od razu za w większą ilość, bo co zrobisz z kosmetykami, których nie zużyjesz? Prostym kosmetykiem do przygotowania na początek jest peeling do ust. Zrobisz go z dwóch łatwo dostępnych składników: z cukru i miodu. Wystarczy tylko Jak go stosować? Niewielką ilość nałożyć na wargi. Następnie zmyć wodą, i to wszystko. Taki prosty kosmetyk pozwoli Ci pozbyć się zeschniętych warg.

Kosmetyki DIY – co jeszcze można zrobić?

Pomysłów jest naprawdę wiele. Ograniczenie jest tylko jedno – chęci! Dodatkowym minusem jest to czy faktycznie będziemy ze wszystkich rzeczy korzystać. Nie myślmy jednak negatywnie. Kosmetyki DIY doskonale nadają się do tego, aby komuś je podarować w prezencie.

Rodzaje peelingów które możemy wykonać w domu

  • Domowy peeling cukrowy – do jego wykonania użyjemy cukru i olejku dla dzieci.
  • Peeling kawowy -jego głównym składnikiem są fusy, które zostają po kawie.
  • Peeling solny alternatywą dla cukru lub kawy jest sól. Nie należy jednak stosować go na podrażnioną skórę, ponieważ może to spowodować pieczenie. 
[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here