windykator

Praca polega na ściąganiu zobowiązań. Będzie wymagała od nas odpowiedniego podejście. Czy uważasz, że jest to zawód, któremu mógłbyś sprostać? Koniecznie sprawdź, jakie predyspozycje zawodowe należy mieć, aby zostać windykatorem oraz jaką drogę edukacji wybrać?

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/windykator-jak-zostac/

Predyspozycje zawodowe windykatora

Taka praca zdecydowanie nie jest dla osób empatycznych i wrażliwych. Windykator nie jest zawodem, który jest szczególnie lubiany przez społeczeństwo. Właśnie dlatego, że Pojawia się on u dłużnika wtedy kiedy ma on problemy, jednak do jego zadanie nie należy rozwiązanie. Musimy być osobami odpornymi psychicznie, a przy tym dobrze prowadzącymi sobie w warunkach stresowych. W takiej pracy Musimy pamiętać również o stosunkach interpersonalnych. Jako windykator musimy być asertywni i stanowczy. Pamiętajmy, że w takim zawodzie nie wolno Dać wejść sobie na głowę. W żadnym wypadku nie wolno nam stosować agresji. 

Do przymusu bezpośredniego prawo mają wyłącznie służby porządkowe. Jako windykator Jesteś jedna funkcjonariuszem publicznym, ale nie oznacza to że masz prawo zachowywać się jak funkcjonariusz służb porządkowych. Windykator jest kojarzony raczej z osobą nie czułam i zimną, ale wcale nie musisz taki być. Wystarczy odpowiednie podejście do dłużnika i wytłumaczenie mu powagi sytuacji w której się znajduje. Ludzkie podejście nie jest przeszkodą, a jedynie pomocą w wykonywaniu takiej pracy. Musimy jednak pamiętać, aby być odpornym na manipulację oraz niejasne wyrażania tego, co mamy do powiedzenia. 

Jak zostać windykatorem?

W przeciwieństwie do komornika Nie musimy posiadać żadnych formalnych wymogów, aby pracować jako windykator. Pracy takiej możemy szukać nawet będąc w szkole średniej i kropka Niemniej jednak znacznie zwiększają się nasze szanse na rynku pracy, w momencie kiedy posiadamy wykształcenie prawnicze czy finansowe. Dobry windykator jest to osoba odporna psychicznie oraz posiadająca odpowiednią wiedzę. Będzie to wiedza na temat przepisów prawa czy znajomość postępowania egzekucyjnego, administracyjnego i sądowego. 

Oczywiście najlepszym typem wiedzy będzie zdobycie jej na studiach. Magisterka prawa lub bankowości nie jest koniecznością, jednak posiadając licencjat z takich kierunków jak najbardziej możemy spróbować swoich sił jako windykator. Do tego mamy organizowane również specjalne kursy, które przygotowują nas do pracy jako windykator. Dowiemy się tam najpotrzebniejszych rzeczy związanych z wiedzą prawniczą, finansową oraz administracyjną. Dodatkowo przejdziemy przez szereg ćwiczeń oraz zajęć, których będziemy mogli wykazać się zdolnościami interpersonalnymi.

Zobacz też: http://www.duzohumoru.pl/wyglada-praca-windykatora/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here