Jak dobrać damską odzież na motocykl

Odpowiedni strój na motor ma kluczowe znaczenie dla naszego bezpieczeństwa. Nie bez przyczyny powstała specjalistyczna odzież, która jest przeznaczona właśnie do jazdy na jednośladach. Ważne jest jednak, aby ubiór zapewniał również komfort, nawet w czasie upałów. Nie może krępować ruchów, uciskać, ani powodować odparzeń.

Zanim wybierzesz się na przejażdżkę motocyklem musisz skompletować wszystkie części stroju. Pamiętaj, że odzież kobieca różni się od męskiej, ponieważ jest lepiej dopasowana do kobiecej sylwetki. Damski kombinezon motocyklowy lepiej odpowiada na potrzeby naszego ciała, chroni i jednocześnie zapewnia komfort jazdy. Czego dokładnie będziesz potrzebować, aby podróż była bezpieczna i wygodna w każdych warunkach?

Kask

Kask to absolutna podstawa i obowiązkowy element ubioru. Nie żałuj pieniędzy na kask, ponieważ model dobrej jakości może uratować życie. Zwróć uwagę, czy posiada odpowiednie certyfikaty, które są gwarancją bezpieczeństwa. Wybór damskiego kasku wcale nie jest prosty. Podstawowym problemem jest rozmiar, dlatego szukaj modeli przeznaczonych właśnie dla kobiet. Takie kaski są mniejsze i lepiej dopasowują się do głowy, nawet drobnych pań.

Kombinezon

Kombinezon motocyklowy to najwygodniejszy strój na motor. Wiele użytkowniczek uważa, że najlepiej czuje się w modelach dwuczęściowych, w których można bez problemu odpiąć i zdjąć górę w razie potrzeby. Dobry model to taki, który posiada wzmocnione szwy, a także ochraniacze na kolana, ramiona i łokcie. Kombinezon motocyklowy to spory wydatek, ale jest wart swojej ceny – z pewnością ochroni przed zimnem, a także niektórymi urazami.

Kurtka i spodnie

Istnieją również zwolenniczki stroju składającego się z kurtki i spodni. Kombinezon motocyklowy to świetne rozwiązanie na dłuższe trasy, z kolei komplet sprawdzi się przy krótkim wypadzie, np. za miasto. Kurtkę można zdjąć w każdym momencie, co jest szczególnie ważne np. w czasie upałów.

Rękawice

To bardzo istotny element stroju, który poprawia komfort jazdy i chroni dłonie przed warunkami atmosferycznymi. Kobiece dłonie są dużo mniejsze od męskich, a też są dużo bardziej delikatne. Na szczęście, na rynku znajdziesz wiele modeli, które są dostosowane właśnie do damskich rąk, a zatem mają mniejsze rozmiary.

Najlepsze są takie, które posiadają protektory kostek, a także ergonomiczne wstawki poprawiające dopasowanie i komfort. Nowością na rynku są rękawice, które posiadają specjalne wstawki na palcach, dzięki którym bez problemu możesz obsługiwać ekrany dotykowe bez ich zdejmowania.

Buty

W przypadku butów mamy dość dużą dowolność wyboru. Na rynku znajdują się modele przeznaczone właśnie do jazdy na motorze, jednak możesz wybrać również ciężkie, wojskowe obuwie, które nadaje się do noszenia na co dzień. Trzeba jednak zaznaczyć, że modele „na motor” zapewniają lepszą cyrkulację powietrza i sprawniej odprowadzają wilgoć. Są również bardziej odporne na niesprzyjające warunki atmosferyczne i wahania temperatury.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here