sztanga

Sporo osób kojarzy sztangę wyłącznie z siłownią, jednak coraz częściej zdarza się tak, że niektórzy postanawiają zakupić taki sprzęt do domu. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na ćwiczenia ze sztangą właśnie w zaciszu domowym. Dobrze, kiedy są takiego zestawu dołączymy też ławkę do ćwiczeń, jednak nie jest to bezwzględnie konieczne. Sztanga umożliwia wykonanie w domu kompleksowego treningu wszystkich partii ciała. W jaki sposób trenować ze sztangą w domu? Jakie zalety przynosi taki trening? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/sztanga-sposob-na-trening-silowy-w-domu/ 

Sztanga – jak wykonywać ćwiczenia w domu? 

Sztanga jest sprzętem, który zajmuje mało miejsca, jednak daje ogromne możliwości. Poprzez zmianę obciążenia i trening poszczególnych grup mięśni, możemy nie tylko wyrzeźbić doskonałą sylwetkę, ale również poprawić swoją kondycję. Dzięki sztandze wykonujemy ćwiczenia wielostawowe, angażując przy tym wiele mięśni jednocześnie. W takim przypadku możliwe jest skutecznie spalenie nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej, a jednocześnie rozbudowa masy mięśniowej. 

Sztanga umożliwia też wykonanie treningu siłowego, który jednak wymaga odpowiedni regeneracji. Nie zaleca się więc trenować dzień po dniu. Wystarczy jeden trening w tygodniu. W celu zwiększenia efektywności ćwiczeń, dobrze jest żeby wykonany trening dzielony był na tak zwany split, czyli koncentrowanie się na określonych grupach mięśnie podczas wykonywania jednego treningu. 

Jakie są zalety treningu ze sztangą? 

Z pewnością do zalet takiego treningu należy zaliczyć oszczędzony czas. Cztery podstawowe ćwiczenia – przysiady, leżeniu na ławce, wyciskania nad głową i deadlift, to pakiet ogólny treningu, który pozwala na wykorzystanie wielu grup mięśni. Zamiast przechodzi z maszyny na maszynę na siłowni, możemy starannie i płynnie uzyskać całkowite trening ciała, wykonując podstawowe ruchy. 

Trening ze sztangą poprawiają wyniki sportowe, za więcej połączą pracę nad równowagą, a także rozbudowują masę mięśniową. Sporo osób decyduje się na komfort ćwiczenia w domu, jednak nadal większość z nas zniechęcona jest przez koszt sprzętu i maszyny. 

Ćwiczenia ze sztangą – martwy ciąg 

Martwy ciąg oraz wszystkiego odmiany to ćwiczenia, które aktywują mięśnie całego ciała, zaczynając od nóg do brzucha, aż po plecy i nawet bicepsy. To dyscyplina sportowa, w której ćwiczenia polegają na podnoszeniu z podłoża ciężaru do momentu, w którym wykonując ćwiczenia na proste plecy oraz nogi prosty w kolanach. Kluczem do skuteczności martwego ciągu jest to, żeby upewnić się, w mięśnie pośladków zaangażowane są w ruch podnoszący sztangę. 

Zobacz też: http://www.duzohumoru.pl/skakanka-czym-polegaja-cwiczenia-dlaczego-warto-je-wykonywac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here