mini sukienki

Sezon na studniówki rządzi się swoimi prawami. Koniec szkoły średniej wiąże się z wielką ekscytacją i lekkim stresem, dlatego warto wybrać taką kreację, w której będziesz czuła się nie tylko pięknie, ale i wygodnie. 

Studniówka – typowo polski pomysł?

W innych krajach najczęściej świętuje się zdane egzaminy lub koniec ostatniego roku nauki. W Polsce, prawdopodobnie od XIX wieku, około 100 dni przed maturą organizowane są bale, których celem jest celebrowanie ostatnich dni przed egzaminem. W ten sposób radują się z ostatnich wolnych chwil, bo później czeka maturzystów ostra nauka aż do maja.

Kiedy zacząć rozglądać się za sukienką na studniówkę?

Z powodu dużego wyboru fasonów sukienek w sklepach niektóre kobiety zostawiają wybór sukni na ostatnią chwilę. To jednak błąd. Warto pomyśleć o kupnie sukienki trochę wcześniej. Właśnie w tym samym czasie w całej Polsce celebrowane jest polowanie na najładniejszą sukienkę. Zbytnie zwlekanie może zakończyć się pierwszą lepszą kreacją, a nie tą wymarzoną, bo w sklepie zabrakło fasonu lub rozmiaru. Najlepiej rozglądać się za kreacją w okolicach grudnia, przed sezonem sylwestrowo-studniówkowym.

Jaki fason mi pasuje?

Podczas poszukiwań tej idealnej sukni najlepiej kierować się przede wszystkim doborem fasonu. Żadna sylwetka nie wygląda we wszystkim dobrze. Wystarczy sprawdzić słabe i mocne strony sylwetki oraz skupić się na eksponowaniu tych drugich przy odwracaniu uwagi lub zakrywaniu tych pierwszych. Dopiero kolejnym krokiem jest wybór rodzaju materiału czy koloru kreacji. Odcień stroju jest ważny tego dnia nie tylko ze względu na konwenanse, ale także zdjęcia, które pozostaną na całe życie.

I tak sukienki z odsłoniętymi ramionami są świetnym rozwiązaniem dla dziewczyn ze smukłymi ramionami, cekiny pokocha każda wyróżniająca się tłumu dziewczyna, a sukienki maxi najlepiej wyglądają na wysokich kobietach, choć i tym niższym optycznie dodadzą kilka centymetrów wzrostu. Jest to idealny wybór dla dziewczyn, które nie chcą eksponować swoich nóg.

Pozostałe z chęcią wybiorą sukienki midi lub nawet mini sukienki, byle nie za krótkie, wszak nie chcemy ani wyglądać zbyt wulgarnie, ani cały wieczór zastanawiać się, czy przypadkiem nie widać obowiązkowo tego dnia czerwonej bielizny i podwiązki.

Z czego lepiej zrezygnować? Studniówka to impreza szkolna, warto wiec pamiętać, ze poza kolegami z klasy są na niej także nauczyciele, a dodatkowo trzeba dobrze reprezentować imię szkoły. Gołe plecy, zbyt głęboki dekolt czy kreacja ledwie zasłaniająca ciało nie są odpowiednią na studniówkę nawet jeśli czujemy czy wyglądamy w niej oszałamiająco. Zbyt odważne stroje, mini sukienki czy balowe sukienki także warto pominąć przy wyborze, bo liczy się przede wszystkim dobra zabawa.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here