Ławka treningowa, warto kupić?

Ławka treningowa, jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia każde siłowni. Służy do wykonywania ćwiczeń wzmacniających mięśnie i rzeźbiących naszą sylwetkę. Zazwyczaj kojarzona jest z treningiem siłowym, podczas którego korzysta się ze sztangi i podnosi ciężary. Jest jednak bardziej funkcjonalny sprzętem, ale to zależy od wybranego modelu.

Rodzaje ławek treningowych

W sklepach sportowych dostępna jest cała masa ławek treningowych, najpopularniejsze z nich to:

Ławka treningowa prosta (płaska), jest najtańszą wersją ławki treningowej. Jej podstawa opiera się o podłoże, nie można jej regulować. Jej powierzchnia jest zawsze równoległa do podłogi. Wykorzystywana do wykonywania podstawowych ćwiczeń treningowych.

Ławka treningowa skośna, wykorzystywana do efektywnych treningów mięśni brzucha. Niektóre modele są regulowane, czyli można je ustawić na płasko lub skośnie.

Ławka treningowa regulowana, jest sprzętem wielofunkcyjnym. Można ją ustawiać zarówno na płasko, jak i skośne. Ten model posiada dodatkowe akcesoria, takie jak: linki, czy uchwyty. Ćwiczenia wykonywane na takiej ławce, wzmacniają klatkę piersiową, bicepsy oraz brzuch.

Ławki treningowe, jak wybrać odpowiednią?

Ławka treningowa pod sztangę, również wielofunkcyjny model oraz rozbudowany. Możemy trenować na niej dowolne partie ciała oraz wykonywać ćwiczenia ze sztangą. Jedyna wada to rozmiar takiej ławki. Zajmuje dość dużo miejsca.

Na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu?

Najważniejsze kwestie to:

Maksymalne obciążenie ławki, to maksymalny ciężar, jaki oddziałuje na ławkę.

Rodzaj regulacji, od modelu ławki, zależy czy jest regulowana czy nie. Lepszym wyborem są ławki regulowane, dają więcej możliwości treningowych.

Solidne wykonanie i konstrukcja, oprócz swojej wielofunkcyjności, ławka treningowa powinna być stabilna i wykonana z dobrej jakości materiałów.

Bezpieczeństwo, zarówno ławka, jak i dodatki do niej dołączone, powinny posiadać odpowiednie certyfikaty, które potwierdzają bezpieczne użytkowanie.

Sposób montażu, zasada jest jedna im łatwiejszy, tym lepiej.

Przeczytaj też: http://www.duzohumoru.pl/hantle-kettlebell-lepiej-sie-sprawdza-treningu/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here