jazda konna
fot. pixabay.com

Jazda konna to hobby, które cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród wielu osób. Jednakże w Polsce nie jest to zbyt popularny sport, ale również jest wyjątkowy, gdyż wymaga kontaktu z żywym zwierzęciem. Czy jazda konna ma sens, jeśli zależy nam na odchudzaniu?

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/jazda-konna-jak-wplywa-na-sylwetke/

Jeździectwo konne

To sport, który nie tylko sprzyja zdrowiu, ale również poprawi naszą kondycję fizyczną. Jazda konna to intensywna praca mięśni ud, łydek, a także pośladków, a nawet pleców, ramion oraz brzucha. Dodatkowo jazdy konne odbywają się na świeżym powietrzu, co znacznie wzmacnia nasz układ odpornościowy oraz dotlenia mózg.

Jazda konna ma pozytywny wpływ na układ krążenia, a także może ograniczyć ryzyko chorób serca. Dodatkowo poprawia ukrwienie narządów wewnętrznych oraz stymuluje pracę wątroby i poprawia trawienie. Jeździectwo również może pomóc przy dolegliwościach menstruacyjnych, ponieważ w jego trakcie pracuje również miednica, a także poprawia się jej ukrwienie oraz jej okolic.

Jazda konna również ma dobry wpływ na koordynację ruchową, gdyż jeździec musi utrzymywać prawidłową postawę, a dodatkowo dawać koniowi odpowiednie sygnały, do których używa zarówno rąk i nóg.

Jazda konna a odchudzanie

Godzinna jazda konna pozwala na spalanie około 300 do 650 kalorii, w zależności od intensywności jazdy konnej oraz jej tempa. Także czynności takie jak czyszczenie konia oraz jego siodłanie sprzyjają utracie tkanki tłuszczowej.

Jeździectwo może więc stanowić dodatkową formę aktywności, która wspiera nasze regularne treningi.

Warto również zauważyć, że jeździectwo ma również dobry wpływ na naszą psychikę, gdyż przebywanie w towarzystwie zwierząt, a także jazda na koniu redukują napięcie nerwowe, rozluźniają nas oraz poprawiają nasze samopoczucie. Konie z resztą są bardzo często wykorzystywane w terapiach, które mają na celu poprawienie samopoczucia oraz pozyskanie pozytywnej energii.

Przeczytaj też: http://www.duzohumoru.pl/pulsometr-dla-biegacza-amatora/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here