Na co zwrócić uwagę wybierając narożnik rozkładany z funkcją spania?

Jednym z popularniejszych wyborów do domów i mieszkań jest narożnik z funkcją spania. Spełnia on nie tylko rolę wygodnej sofy, ale i komfortowego łóżka – tak dla gospodarzy, jak i dla gości przy okazjonalnych odwiedzinach. Typów i rodzajów rogówek jest kilka – czym się w takim wypadku kierować przy ich wyborze? Na co zwracać uwagę? Oto kilka podpowiedzi.

Gdzie umieścić narożnik z funkcją spania?

Tak naprawdę umiejscowienie narożnika będzie zależało od kilku kwestii – wielkości pomieszczenia, jego ukształtowania i tego jaką funkcję ma on spełniać. Jeżeli chodzi o stronę, uzależniona ona jest od kształtu pomieszczenia, najczęściej jednak jest on umieszczany tak, by oba narożniki kanapy stykały się ze ścianami, co zazwyczaj wiąże się z ograniczoną ilością miejsca. Jeżeli pomieszczenie jest większe – możliwości także rosną. Kanapa nie musi stać więc pod ścianą, a sam narożnik nie musi być w rogu pokoju, tylko np. pośrodku ściany z wolną przestrzenią z jednej i drugiej strony.

Jeżeli zaś chodzi o typ pokoju, to narożnik rozkładany dostępny na Homebook.pl sprawdzi się w salonie lub w sypialni, w zależności od tego, jaką funkcję będzie on spełniał. W salonie zazwyczaj służy do relaksu i sprawdza się jako łóżko dla gości. Do sypialni trafia wtedy, gdy mamy małe pomieszczenie i wstawienie standardowego łóżka nie wchodzi w grę, a chcemy spać wygodnie i komfortowo.

Jaki kształt narożnika z funkcją spania?

Do wyboru mamy właściwie dwie możliwości: narożnik w kształcie litery U oraz L, przy czym U może mieć jedną dłuższą stronę, drugą krótszą lub być U symetrycznym. W przypadku narożników L-kształtnych, istnieje wybór strony w trakcie zakupu. Istotne jest jednak to, by wybrany mebel był dopasowany do pomieszczenia, nie zasłaniał drzwi czy innych mebli. Przed zakupem warto więc zrobić szkic pomieszczenia z uwzględnieniem rozmieszczenia szafek, witryn i telewizora oraz biorąc pod uwagę ogólne wymiary i odległości.

Jaka wielkość narożnika do spania?

Narożniki z założenia są większe niż standardowe sofy czy kanapy, z tego też powodu najlepiej jest wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia i rozmieszczenia wszystkich elementów się w nim znajdujących. Dodatkowo narożniki z funkcją spania cechują się wyjątkowo dużą wielkością i należy uwzględnić to, jaka będzie ilość zajmowanego przez niego miejsca po ich rozłożeniu. Dla większej wygody można zdecydować się na mebel modułowy, który pozwoli na ukształtowanie narożnika według własnych potrzeb i w dowolnym kształcie. Najważniejsze jest jednak to, by dostosować wielkość kanapy do wielkości salonu czy sypialni.

Jeżeli mebel ma być tylko okazjonalnie używany do spania dla gości, może mieć powierzchnię nieco mniejszą, bo wygoda będzie tutaj mniej istotna. Jeżeli zamierzamy korzystać z narożnika jako standardowego łóżka do wypoczynku, powierzchnia spania powinna być większa.

Jaki styl narożnika z funkcją spania

Jaki styl narożnika z funkcją spania?

Tutaj wybór będzie naprawdę szeroki, w zależności od tego, jaki styl pomieszczenia nas interesuje. Narożnik z funkcją spania także powinien być dostosowany do ogólnej aranżacji pokoju, na szczęście nie powinno stanowić to problemu. W sklepach zazwyczaj można zapoznać się z różnorodną ofertą pod tym względem. Do wyboru mamy więc narożniki w stylu nowoczesnym, klasycznym, skandynawskim, loftowym czy nawet vintage.

Jaki system rozkładania rogówki do spania?

Na rynku istnieją dwa podstawowe systemy rozkładania narożnika czyli DL oraz Delfin. System DL charakteryzuje się tym, że wysuwa się siedzisko, a następnie składa oparcie, które będzie częścią powierzchni spania. Drugi, równie popularny system to Delfin – tutaj wystarczy wyciągnąć spod siedziska wózek, na którym jest ukryty materac i podciągnąć do góry. Wysunięta boczna część narożnika najczęściej pełni dodatkowo funkcję schowka na pościel.

Jaki materiał obicia narożnika z funkcją spania?

Producenci narożników oferują kilka możliwości – od skóry, ekoskóry po wykończenia materiałowe. Niezależnie jednak od typu, warto zwrócić uwagę na jakość. Najczęściej narożnik to wybór na lata, co za tym idzie, ważne jest, by materiał się nie pruł, nie pękał, nie rozdzierał, a także by był łatwy do utrzymania w czystości. Ostatni punkt ma szczególne znaczenie, zwłaszcza, gdy w domu są zwierzęta oraz dzieci, co rzecz jasna zwiększa ryzyko zabrudzenia mebla przy codziennym użytkowaniu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here