Zastosowanie zbiorników dwupłaszczowych

Zbiorniki paliwowe dwupłaszczowe produkowane są z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa w trakcie przechowywania oraz transportowania substancji niebezpiecznych. Zbiorniki muszą zachowywać standardy wyznaczone przez prawo i unijne regulacje.

Kto korzysta ze zbiorników na paliwa?

Zbiornik dwupłaszczowy wykorzystywany jest wszędzie tam, gdzie trzeba bezpiecznie przechowywać paliwo. Przede wszystkim będzie niezbędny w dużych firmach przemysłowych, transportowych lub produkcyjnych. Olej napędowy jest wykorzystywany do maszyn oraz pojazdów. Dużą liczbę użytkowników stanowią również rolnicy, którzy prowadzą własne zaawansowane technologicznie gospodarstwa. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, również oni muszą zadbać o pełne bezpieczeństwo dotyczące przechowywania olejów napędowych. Firmy, które dostarczają paliwo nie mogą dokonać przeładunku do zbiorników, które są wyprodukowane niezgodnie z przepisami lub są niewłaściwie przechowywane.

Wytyczne dotyczące zbiorników dwupłaszczowych

Nieprawidłowe przechowywanie paliw wiąże się z dużym ryzykiem wycieku i doprowadzeniem do pożaru lub skażenia środowiska. Dlatego zbiornik dwupłaszczowy na olej napędowy musi być odpowiednio skonstruowany. Po pierwsze pojemniki muszą być wykonane z materiałów odpornych na różnego rodzaju uszkodzenia. Nie mogą być wrażliwe na działanie chemikaliów oraz niskich i wysokich temperatur. Najlepiej sprawdzają się Zbiorniki paliwowe dwupłaszczowe wykonane z nowoczesnego tworzywa sztucznego, które posiadają bardzo dobre parametry techniczne.Kolejnym ważnym aspektem jest rozmieszczenie zaworów do wlewu oraz do opróżniania zbiornika. Napełnianie pojemnika musi odbywać się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, dlatego wlew powinien być w miejscu, gdzie będzie można w łatwy sposób doczepić węża na przykład od cysterny. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest zbiornik z ukośnym dnem pozwalającym na dokładne opróżnienie pojemnika.

Różnice między zbiornikami jednopłaszczowymi i dwupłaszczowymi

Zbiornik dwupłaszczowy na olej napędowy składa się z warstwy wewnętrznej i zewnętrznej. Dzięki zastosowaniu drugiej ściany zbiornik posiada bezpieczne miejsce na przechowywanie całej instalacji. W wersjach jednopłaszczowych konieczne jest używanie wanienek do odprowadzania resztek paliwa. Zbiornik dwupłaszczowy szczelnie przechowuje nadmiar płynów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here