Zabawki progresywne

Jak każdy dobry rodzic chcesz, by twoje dziecko poprawnie się rozwijało. Miało przy tym dużo zabawy i radości z tego co robi. Jednak w dzisiejszym świecie, przy rozwijającej się technologii w tak szybkim tempie, wielu z nas zapomina o tym co kiedyś rozwijało nasze umysły o zabawkach progresywnych. W dawniejszych czasach nie mieliśmy przecież komputerów, laptopów, tabletów, czy telefonów komórkowych. Ludzie bawili się tym co udało im się wytworzyć samemu. Klocki drewniane, czy też inne drewniane zabawki dawały młodym wiele radości. Dlaczego o tym zapominamy wychowując nasze wspaniałe maluchy? Cofnijmy się trochę w czasie i powróćmy do tamtych, starych zapomnianych już dziejów.

Czym są zabawki progresywne?

Czym są zabawki progresywne?Zabawki progresywne to nic innego, jak zabawki rozwijające dziecko. Jego zmysły, wartości manualne, motoryczne, logopedyczne. Rozwijające mózg i koncentrację dziecka. Taka zabawka, nie tylko na długo zainteresuje nasze dziecko, ale również nam pozwoli odpocząć. Działają one bowiem w bardzo cichy sposób, dziecko skupiając swoją uwagę na zabawie, uwalnia nas od codziennych wrzasków, zgiełków. Do tego rozładowują napięcie u dzieci nadpobudliwych, redukują niepokój u dzieci bardzo lękliwych lub też dzieci z autyzmem. Bardzo często używane są takie zabawki w szkołach specjalnych lub takich też przedszkolach oraz terapiach. Zabawka ta pozwala nam zmniejszyć stres, rozluźnić się.

To również dobra alternatywa dla zestresowanych, sfrustrowanych swoją pracą dorosłych

Stres jest nieodłącznym elementem naszego życia. W stresie nie wiemy co zrobić ze swoimi rękoma, czy palcami – warto zająć je wtedy czymś pożytecznym, ale jak coś robić w nerwach? Wszyscy szukamy sposobu radzenia sobie z nim. Wtedy sięgamy po zabawkę która nie dość, że nas odstresuje to jeszcze zajmie nasze roztrzęsione ręce. Mogą one być również stosowane podczas rehabilitacji, wzmacniając nasze mięśnie na przykład podczas ugniatania ich. Różnego rodzaju gniotki, układanki, przestawianki, zabawki sensoryczne to fajna zabawa dla maluchów. Coś się klei, coś łączy, coś przesuwa.

Zabawki antystresowe – Przykłady

Zabawki antystresowe - PrzykładyPrzykładem takich zabawek mogą być na przykład masy plastyczne. Są one idealne podczas stymulacji zmysłów. Posiadają naprawdę bogatą gamę zastosowań jeśli chodzi o odstresowanie. Podobnie zresztą działają różnego rodzaju gniotki i piłki. Możemy je ściskać, rzucać itp. nie obawiając się o jakiekolwiek uszkodzenie. Nieocenione są również wszelkie gry logiczne i zręcznościowe. Pozwalają one, a raczej zmuszają nasze dzieci do radykalnej zmiany toru myślenia. Wymagają również pełnego skupienia. Również tak prosta czynność jak rysowanie czy malowanie potrafi skutecznie odstresować nasze dziecko i sprawić, że zacznie ono myśleć o pozytywnych rzeczach. Oprócz tego wpływają na nasze dzieci w ten sposób, ze zaczynają one bardziej twórczo myśleć i stają się bardziej wrażliwe.

Zabawki pomagające w ćwiczeniu koncentracji

Innym rodzajem zabawek progresywnych są zabawki pomagające w ćwiczeniu koncentracji. Chodzi tu zwłaszcza o dzieci oraz dorosłych, którzy cierpią na ADHD. Zabawki te pozwalają chorym w zupełnie nieinwazyjny dla środowiska zewnętrznego sposób rozładować napięcie oraz znacząco zredukować stres. Istota tych zabawek polega głównie na tym, że pozwalają chorym osobom zająć czymś ręce i dzięki temu bardziej się skoncentrować oraz zredukować wszelki niepokój oraz lęk. Do takich zabawek bez wątpienia należą popularne ostatnio Fidget Spinnery. Ale również podobne Fidget Cube czy też dwuramienne Spinnery. Również klocki Twiddle czy układanka Tangle będzie tu bardzo pomocna. Nawet zwykły gniotek czy też plastelina może zdziałać cuda w terapii dla dzieci chorych na ADHD lub autyzm.

Gdzie możemy kupić zabawki progresywne

Zabawki takie bez problemu kupimy w każdym sklepie zabawkowym lub nawet w księgarniach, jeśli mówimy o mniejszych miejscowościach. Każdy szanujący się sklep z zabawkami, powinien mieć bogaty asortyment związany z zabawkami progresywnymi, ponieważ wciąż są one bardzo popularne. Jeśli zaś chodzi o internet to tutaj już w ogóle możemy mówić o gigantycznej ofercie produktowej. Zarówno w sklepach internetowych jak i na serwisach aukcyjnych czyt też ogłoszeniowych. Mnogość różnego typu zabawek dostępnych w internecie może nas przyprawić o zawrót głowy.

Podsumowanie

Myślę,że warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem wychowując swoje dziecko młodsze, czy też starsze. W ofertach znajdują się zabawki w różnych przedziałach wiekowych. To świetna rozwijająca zabawa dla wszystkich małych i dużych, a nawet dorosłych czy też starszych nawet ludzi. Każdy bawiąc się takimi zabawkami korzystnie wpływa na swój mózg, ale także rozwój ruchowy.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here