zabawki dla dzieci na roczek

Pierwsze urodziny dziecka, to często dosyć hucznie obchodzone wydarzenie rodzinne. Oprócz obowiązkowego tortu z jedną świeczką, w tym szczególnym dniu nie może także zabraknąć prezentów dla młodego solenizanta. Wiele osób, zaproszonych na tego typu imprezę, często zastanawia się jaki prezent wybrać. Czy lepiej kupić coś, co przyda się bardziej rodzicom, niż samemu maluchowi, czy może bardziej wypada jednak sprawić frajdę dziecku? A jeśli tak, to jakie zabawki dla dzieci na roczek wybrać? Coś świecącego, grającego i ruszającego się, czy może lepiej jakąś książeczkę albo maskotkę? Poniżej kilka pomysłów na fajne zabawki dla maluchów.

Świeci i gra – zabawki dla dzieci na roczek

zabawki dla dzieci na roczekTakie migoczące kolorowymi światełkami i wydające różne dźwięki zabawki są świetnym rozwiązaniem dla maluchów, które zaczynają dopiero poznawać świat. Sprawią, że dziecko będzie z radością odkrywać ich możliwości, czasem nawet przez kilkanaście – kilkadziesiąt minut, co z kolei pozwoli chwilę odetchnąć rodzicom. Ważne, by sprawdzić, czy mają odpowiednie certyfikaty i atesty tak, by były dla dziecka po prostu bezpieczne. Dlatego właśnie, jeszcze w sklepie, warto jej przetestować, tak by już po zakupie się np. nie okazało, że są okropnie głośne, a dodatkowo np. nie mają możliwości żadnej regulacji dźwięku. Czego pośród nich szukać (bo przecież grających i święcących zabawek w sklepach jest całe mnóstwo)? Warto decydować się na zabawki, które spełniają także funkcje edukacyjne i w trakcie zabawy uczą dzieci różnych, nowych rzeczy.

Mata edukacyjna

Dla dzieci powyżej pierwszego roku życia, świetnym prezentem może okazać się także mata edukacyjna (pod warunkiem, że dziecko jeszcze nie chodzi, bo w przeciwnym wypadku raczej nie będzie chciało na niej leżeć). Jeśli jednak wiemy na pewno, że maluch jeszcze nie chodzi, można wybrać matę, która dedykowana jest także dzieciom już siedzącym.

Książka – zawsze bezpieczny wybór

Maluchowi może się także spodobać fajna, kolorowa książeczka. Warto wybrać tą o twardych, wzmocnionych, stronach tak, by jeszcze mało wprawnym paluszkom, łatwiej było je przekręcać. Można też spokojnie zakupić np. zbiór pięknie wydanych baśni czy opowiadań, które rodzice będą dziecku czytać np, codziennie na dobranoc. Fajnym rozwiązaniem mogą być również zbiory pięknie ilustrowanych wierszy Jana Brzechwy, Juliusza Tuwima czy np. Marii Konopnickiej.

Inne zabawki dla rocznego dziecka

Wszystkie dzieci lubią się huśtać. Dzisiejsze huśtawki, można też z powodzeniem montować nawet w domu. Są one wyposażone w różne zabezpieczenia, które uniemożliwiają dziecku np. wypadnięcie. Przed wyborem właściwej, warto jednak sprawdzić, dla jakiego przedziału wiekowego została przeznaczona. Warto pamiętać, że te dla maluchów powinny uniemożliwiać dziecku samodzielne „wydostanie” się z huśtawki.

Jeśli wiemy, że rodzice dysponują jakimś ogrodem, warto zastanowić się nad zakupem piaskownicy dla dziecka. Wszystkie dzieciaki uwielbiają zabawy w piasku. Przesypywanie, mieszanie, robienie błota, naprawdę nigdy im się nie nudzi. Jeśli do tego dodamy trochę kolorowych foremek, radość dziecka gwarantowana.

zabawki dla dzieci na roczekDzisiejsze konie na biegunach mogą mieć różną formę. Bez problemu można także kupić „słonie na biegunach” i inne, fajne zwierzaki. Mało tego, takie „bujaki” umożliwiają dziecku wygodne (i co najważniejsze – miękkie) siedzenie i zabezpieczają je przed wypadnięciem.
8. Projektor ułatwiający zasypianie
Gdy maluch staje się coraz starszy, wielu rodziców zaczyna uczyć go „samodzielnego zasypiania”. Pomocne mogą więc okazać się wszelkiego rodzaju projektory, które wyświetlają albo kolorowe postaci z bajek, albo np. chociażby gwiazdki. Fajnie, gdy taki projektor potrafi także „grać” i jest to jakaś muzyka ułatwiająca zasypianie.

A może dziecięcy telefon/laptop?

Wszystkie dzieci bez wyjątku, uwielbiają naśladować dorosłych, a takim bezwzględnym atrybutem dorosłości wydaje im się być smartfon i laptop. Chcąc więc sprawić maluchowi wielką frajdę, warto poszukać dziecięcych smartfonów i laptopów. Oczywiście warto wybrać „sprzęt” przeznaczony dla odpowiedniej grupy wiekowej (w tym przypadku np. 12+). Warto również zwrócić uwagę na jego możliwości. Fajnie, jeśli posiada wbudowanych co najmniej kilka różnych melodyjek, wierszyków czy opowiadań. Dobrze, by miał też wiele różnych, kolorowych przycisków.

Samochodzik – jeździk

Taki prezent, wbrew pozorom, spodoba się i dziewczynkom i chłopcom. Może być sterowany pilotem przez rodzica, może być to jednak również zwykły jeździk-pchacz. Ważne, by w przypadku tak małego dziecka posiadał odpowiednie zabezpieczenie, uniemożliwiające dziecku np. wypadnięcie.
Wybór zabawki dla małego dziecka nie jest sprawą szczególnie skomplikowaną. Dzieci tak naprawdę cieszą się z wielu drobnych rzeczy. Jeśli więc nasze możliwości finansowe są ograniczone i najzwyczajniej w świecie nie stać nas na żadną drogą zabawkę, warto poszukać np. niedrogich zabawek drewnianych, klocków, czy układanek. Zawsze sprawdzi się także dobra książka czy też po prostu np. jakiś niedrogi element odzieżowy (bluzeczka, koszulka czy body).

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here