Warto zapoznać się właśnie z takimi elementami złącznymi. Czym wyróżniają się – na tle innych – śruby kołnierzowe? Jakie komponenty posłużyły do ich wykonania? W jakich branżach akcesoria z tej grupy są często stosowane? Te i inne zagadnienia zostały poruszone w dzisiejszym wpisie.

Z czego są wykonywane?

Śruby kołnierzowe powstają generalnie z różnych komponentów. To między innymi stal węglowa albo kwasoodporna A4. To jednak nie wszystko. Nierzadko takie właśnie elementy złączne są realizowane przy pomocy stali nierdzewnej A2 (INOX). Na skutek tego posiadają rozmaite zalety. To na przykład żarowytrzymałość, korzystny stosunek biorąc pod uwagę wytrzymałość do wagi, stylowy wygląd itp. Trzeba tutaj również wspomnieć o łatwej obróbce, możliwości zrealizowania recyklingu oraz prostym czyszczeniu. Śruby kołnierzowe (DIN 6921/PN 82247) mają metryczny albo drobnozwojny rodzaj gwintu. Jakie występują tutaj klasy własności? To dokładnie 8.8, 10.9 i 12.9. Należy od razu dodać, że odpowiednie elementy z tej grupy – jeśli są starannie wykonane przez dobrego producenta – są bardzo odporne na korozję. Nie tylko ze względu na materiał. Dodatkowo fachowcy stosują tutaj takie elementy, jak choćby ocynk galwaniczny żółty, ocynk płatkowy czy ocynk galwaniczny itp. Jakie mamy zaś zakresy? Pod tym względem śruby kołnierzowe DIN 6921/PN 82247 różnią się – w zależności od zastosowanego materiału. Dla stali węglowej zakres kształtuje się na poziomie M5 – M20. Natomiast dla stali nierdzewnej oraz kwasoodpornej wynosi on dokładnie M5 – M12. Ma to zaś spore znaczenie przy wyborze tych elementów pod konkretne zastosowanie.

Gdzie mogą być użyte?

Warto zauważyć, że opisywane dzisiaj śruby kołnierzowe mogą być z powodzeniem stosowane w rozmaitych branżach. Zwłaszcza, że są to akcesoria między innymi bardzo odporne na korozję. Dodatkowo posiadają odpowiedni, elegancki wygląd. Walory estetyczne mają natomiast spore znaczenie w różnych dziedzinach. Okazuje się, że śruby kołnierzowe DIN 6921/PN 82247 znajdują zastosowanie na przykład w branży motoryzacyjnej. Bez problemu można je zastosować w przemyśle samochodowym. Na przykład do układów sterujących, hamulcowych lub zawieszenia. Warto pamiętać o tym, aby zdecydować się jedynie na takie elementy złączne, które pochodzą od dobrego producenta i dodatkowo spełniają wyżej wymienione normy. Wtedy jakość wykonania oraz parametry będą na odpowiednim pułapie. Wówczas Wasza inwestycja będzie naprawdę bardzo udana. Takie śruby kołnierzowe będą bowiem działały dokładnie oraz niezawodnie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here