Jak się pozbyć cellulitu w szybki i bezpieczny sposób? Odpowiedzią jest liposukcja laserowa Cellulaze

0
903

Podobno występuje u większości kobiet, a te, które go nie mają, uznawane są za wyjątkowe szczęściary. Bo mimo jego popularności, mało która posiadaczka cellulitu jest zadowolona z tego, że go ma. Nic więc dziwnego, że z uporem maniaka testujemy na sobie wciąż nowe kosmetyki antycellulitowe, diety cud i zabiegi kosmetyczne, które wcale nie pomagają.

Są jednak na rynku medycyny estetycznej naprawdę skuteczne zabiegi usuwania cellulitu – należy do nich liposukcja laserowa Cellulaze, wykonywana m.in. w klinikach Bieńkowscy Clinic znajdujących się w Bydgoszczy i Częstochowie.

Rodzaje cellulitu

Można wyróżnić 3 najbardziej rozpowszechnione rodzaje cellulitu. Każdy z nich charakteryzuje się nieco innymi cechami:

  • cellulit tłuszczowy – powstaje, gdy kwasy tłuszczowe nadmiernie gromadzą się pod skórą w postaci małych grudek; występuje zwykle u osób otyłych w takich miejscach, jak uda, biodra, pośladki i brzuch, a nawet pod kolanami i na łydkach;
  • cellulit wodny – wynika z zatrzymywania wody w organizmie, np. na skutek zaburzeń hormonalnych; grudki, które podczas dotyku bywają lekko bolesne, pojawiają się najczęściej na udach; często dotyczy kobiet szczupłych;
  • cellulit cyrkulacyjny – jest mniej spotykany, ale najtrudniejszy do usunięcia; tworzy się powoli na udach i nad kolanami; od pozostałych odróżnia go to, że jest bolesny.

Niezależnie od tego, jaki rodzaj pomarańczowej skórki dopadł ciebie, zabieg redukcji cellulitu za pomocą lasera Cellulaze jest w stanie sobie z nim poradzić.

Cellulaze – dogłębna laseroterapia

Przed zabiegiem chirurg dokładnie zaznacza obszar skóry z rozpoznanym cellulitem, aby zastosować najbardziej precyzyjną dawkę energii lasera. Dokładne rozgraniczenie obszarów cellulitu, w których występują zagłębienia i uwypuklenia, jest bardzo ważne, ponieważ wymagają różnych parametrów leczenia.

Cellulaze polega na wykonaniu mikronacięcia w skórze, przez które do tkanki tłuszczowej wprowadzany jest cienki światłowód. Bezpieczeństwo laseroterapii podnosi zastosowanie specjalnego systemu monitorującego, który kontroluje pracę głowicy. W przypadku zbyt powolnych ruchów lub zatrzymania się głowicy w jednym miejscu – system zabezpieczający automatyczne zatrzyma pracę lasera, chroniąc przed oparzeniem skóry.

Liposukcja laserowa trwa od godziny do dwóch, w zależności od wielkości modelowanego obszaru. Po zabiegu pacjentka musi zostać w klinice na kilkugodzinnej obserwacji. Tego samego dnia wypisywana jest do domu, aby wrócić do normalnej aktywności już po 2-4 dobach.

Efekty zabiegu i jak utrzymać je na długo?

Liposukcja Cellulaze wiąże się z przecięciem włóknistych przegród i upłynnieniem nagromadzonej między nimi tkanki tłuszczowej – efekt ubytku tkanki tłuszczowej widoczny jest więc od razu. Oddziaływanie na skórę wymaga jednak więcej czasu, dlatego na całkowity zanik cellulitu i ujędrnienie skóry trzeba jeszcze poczekać. Związane jest to z trwającym po zabiegu mechanizmem powstawania i dojrzewania włókien kolagenowych (tzw. neokolagenogeneza). Ten proces odbywa się stopniowo i trwa w skórze przez około 3 miesiące. W rezultacie następuje wzrost napięcia i gęstości skóry.

Czas utrzymywania się efektów terapii zależy nie tylko od fachowego wykonania zabiegu, lecz także postępowania po nim. Aby zapewnić powodzenie terapii, należy przestrzegać zasad postępowania zaleconych przez lekarza:

  • nosić specjalne ubranie uciskowe przez pierwsze 14-21 dób, a przez kolejne 10-14 dni tylko w ciągu dnia;
  • zażywać środki flebotropowe – zapobiegają obrzękom, a tym samym nawrotom choroby;
  • przyjmować lek przeciwzapalny;
  • wykonywać masaże i drenaż limfatyczny (BOA).

Wszystko to wpłynie na umocnienie efektów terapii antycellulitowej. Ponadto zalecana jest odpowiednia dieta bogata w antyoksydanty oraz regularna aktywność fizyczna.

Więcej na temat liposukcji laserowej Cellulaze przeczytasz na stronie Bieńkowscy Clinic:

https://bienkowscyclinic.pl/zabiegi/endolaser-cellulaze-liposukcja-laserowa-terapia-cellulitu/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here