rozdwajające się paznokcie

Niejedna z kobiet jest powszechnie problem z kruchymi paznokciami skłonnymi do rozdwajania się. Rozdwajające się paznokcie to dość uciążliwy kłopot, ponieważ wskutek tego powszechnie dłonie składają się niezbyt estetycznie – a niewątpliwie zadbane ręce oraz paznokcie są wizytówką każdej z nas. Także w ostatnim wypadku trudno jest kobiecie uzyskać wymarzoną długość paznokci. Co można poradzić na uporczywie rozdwajające się paznokcie?

Rozdwajające się paznokcie – etiologie

Częstą etiologią powodującą kruchość paznokci jest ich ciągłe narażenie na funkcjonowanie wody. Pod jej wpływem paznokcie się zmiękczają oraz zdecydowanie osłabiają na działanie elementów zewnętrznych. Pewnie często po myciu naczyń zdarzyło ci się zauważyć, iż w obszarze płytki paznokcia ważne są jej zniszczenia. Oczywiście to nie powód, by bezwzględnie zaprzestać czyszczenia naczyń lub tworzenia innych obowiązków domowych. Warto natomiast wiedzieć, iż woda jest niezwykle negatywny nacisk na stan paznokci. By rozdwajające się paznokcie nie były kłopotem, przy wykonywaniu każdych pracy domowych warto umieścić na ręce specjalne, gumowe rękawice ochronne. Rękawice ochronne sprawdzają się nie wyłącznie w trakcie domowych porządków. W stanie zimy warto na ręce wkładać gorące, materiałowe rękawiczki. Zimno także jest niezwykle negatywny nacisk na stan dłoni oraz powoduje rozdwajanie się paznokci. Kolejną z etiologii nadmiernej kruchości paznokci może być nadużywanie zmywaczy. Substancje znajdujące się w ich składzie to wielkie rozpuszczalniki, które mocno wysuszają płytkę paznokcia.

rozdwajanie się paznokci - jak temu zaradzić

Rozdwajające się paznokcie – regeneracja

W celu przywrócenia paznokciom właściwego wyglądu ważna jest nie ale ich ochrona przed funkcjonowaniem elementów zewnętrznych. Rozdwajające się paznokcie potrzebują właściwej pielęgnacji. Na rozdwajające się paznokcie niezwykle dobrze oddziałują kąpiele w podgrzanym olejku rycynowym. Najpierw warto zafundować im serię takich kuracji parę razy w tygodniu. Olejek rycynowy odnajdziesz w niejednej aptece. Wystarczy kupić jedną buteleczkę oraz w realiach domowych zwyczajnie ją podgrzać. Potem olejek tenże należy przelać do właściwej miski, w której będziemy zanurzać paznokcie, a chociażby całe dłonie. Taki zabieg winien być blisko 10-20 minut. Na stan paznokci duży nacisk mają także zabiegi, które możesz wykonywać każdego dnia przed pójściem spać. Wystarczy kupić w każdej drogerii specjalny suchy olejek pielęgnacyjny oraz za każdym razem przed snem wcierać go wolno w zakresie całej powierzchni paznokci, a również skóry dłoni. Od czasu do czasu konieczne jest też wykorzystywanie odżywek wzmacniających. Odżywka taka usztywnia płytkę paznokcia oraz pomaga go przed funkcjonowaniem elementów zewnętrznych. Jest to połączone z powłoką ochronną na powierzchni paznokcia, którą pozostawia taka odżywka. Warto także od czasu do czasu zrobić profesjonalny manicure w gabinecie kosmetycznym. Kruche oraz rozdwajające się paznokcie są niezwykle nieprzyjemne. Na szczęście, stosując się do wysoko wymienionych wskazań, możesz łatwo zapomnieć o tym fakcie oraz przywrócić paznokciom zdrowy wygląd.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here