Czy rejestrować domenę internetową, gdy prowadzi się firmę

Prowadzenie działalności gospodarczej jakiegokolwiek rodzaju, działalności, której głównym motorem jest wykonywanie usług na rzecz innych nie może się obejść bez jednego elementu, mianowicie bez sprawnie i solidnie postawionej w Internecie witryny. Jeśli jesteś przedsiębiorcą, domyślamy się, że nie masz czasu na śledzenie aktualnych trendów webdesignerskich ani tym bardziej zapoznawanie się z językami programowania czy pisania stron internetowych. Dlatego warto takie zadanie powierzyć specjalistom.

Zanim jednak dojdzie do możliwości założenia strony internetowej, musisz mieć zarejestrowaną domenę – bez tego ani rusz. Domena to inaczej wykupione przez Ciebie lub Twoją firmę miejsce w cyberprzestrzeni z odpowiednim adresem prowadzącym do strony. Ceny domen obecnie są bardzo różne, a zależy to od wielu czynników, tanie domeny na kru.pl są jednymi z takich, gdzie łatwo i bez większych nakładów finansowych zakupisz swoje miejsce w sieci.

Być może zastanawiasz się, gdzie tanio zarejestrować domenę internetową i na jaki okres to zrobić (początkujące firmy wybierają zazwyczaj rok lub dwa z uwagi na ostrożność) oraz czy w ogóle decydować się na ten krok. Przecież jest wiele darmowych platform blogowych, na których można prowadzić swoje strony (bardzo często ogłaszają się w Internecie) – czemu więc poświęcać swoje środki na rejestrację czegoś, co można mieć za free?

Zakładając stronę/bloga w popularnych darmowych serwisach poniekąd od razu skazujemy się na porażkę – nie wszyscy klienci będą traktować nas poważnie, widząc, że nie stać nas na profesjonalną domenę (np. jankowalski.pl). Niestety taka jest kultura biznesu i internetowych form reklamy – a własna strona internetowa zdecydowanie formą reklamy być powinna.

Obecnie rejestracja domen internetowych nie jest już dla nikogo magicznym, tajemniczym zagadnieniem – choć niewątpliwie jeszcze 10-15 lat temu tak właśnie było. Dziś trudno wyobrazić sobie firmę, która prosperuje na rynku, a nie ma własnej strony internetowej na własnej, zakupionej domenie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here