Produkcja regranulatów LDPE

Ponowne przetworzenie wszelkiego rodzaju tworzyw sztucznych pozwala zmniejszyć ich negatywny wpływ na nasze naturalne środowisko. Jest to podstawa efektywnego funkcjonowania gospodarki w obiegu zamkniętym.

Na dużą skalę stosuje się jedną, popularną metodę recyklingu, jaką jest produkcja regranulatów LDPE. Jest to specjalny typ granulatu, który produkuje się podczas przetwarzania wszelkich wyrobów z polietylenu. W jaki sposób firmy działające w branży przetwórczej produkują regranulat LDPE? Do czego możemy zastosować taki produkt i na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

W jaki sposób produkuje się regranulat LDPE?

Podczas specjalnego procesu recyklingu tworzyw sztucznych powstaje regranulat LDPE. Składa się on z kilku poszczególnych etapów, które pozwalają uzyskać końcowy wyrób, spełniający wszystkie wymagania pod względem technicznym czy jakości.

Na samym początku producent LDPE musi pozyskać surowiec, który poddawany jest dokładnemu czyszczeniu i suszeniu. Następnie takie tworzywo zostaje rozdrobnione w specjalnym młynie, po czym musi zostać ponownie dokładnie osuszone, aby zminimalizować występowanie wilgoci, która może doprowadzić do zaburzenia całego procesu recyklingu.

Pod koniec tak przygotowane tworzywo poddawane jest ekstruzji, aby uzyskać regranulat LDPE w postaci małych płatków. Na sam koniec wykonuje się suszenie, mieszanie i uśrednianie. Firmy przetwórcze zajmujące się takim procesem dbają o jak najwyższą jakość wytwarzanych materiałów oraz szybkie eliminowanie jakichkolwiek błędów poprzez wiele analiz materiałowych.

Jak wybrać producenta LDPE?

Producent LDPE poprzez recykling ma bardzo duży udział w dbałości o środowisko naturalne, ale również chęć wyprodukowania najwyższej jakości tworzyw sztucznych, które mogą później przydać się do produkcji innych wyrobów. Przeglądając różne oferty producentów regranulatów, warto sprawdzić, w jaki sposób prowadzona jest produkcja oraz to czy wszystkie wytworzone wyroby pochodzą w 100% z recyklingu i mają wysokie parametry techniczne, podobne do pierwotnego materiału.

Przedsiębiorstwa, których specjalizacją jest produkcja regranulatów LDPE, stosują najnowocześniejsze technologie, aby uzyskać produkt charakteryzujący się doskonałymi właściwościami mechanicznymi oraz o wysokim stopniu jednorodności, gęstości i ciężarze nasypowym. Wysoka jakość regranulatu posiada minimalną ilość pęcherzyków oraz zanieczyszczeń.

Liderem ekologii i zrównoważonego wzrostu, działającym od ponad 30 lat na rynku jest firma Contalen – https://contalen-recycling.com/. Producent LDPE przetwarza odpady tworzywa sztucznego na regranulat, który ponownie można użyć do wytwarzania różnych materiałów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here