Pokój dla chłopca na poddaszu

Największe szczęście, jakie może spotkać człowieka, to własna rodzina i własny dom. Kiedy już założymy rodzinę i mamy dom trzeba zrobić tak, aby każdy mieszkaniec tego domu miał swoje ukochane miejsce, nieważne jak duży mamy dom. W przypadku posiadania syna dobrym pomysłem jest pokój dla chłopca na poddaszu. Syn będzie mógł się tam czuć jak we własnym królestwie.

Pokój dla chłopca na poddaszu

Pokój dla chłopca na poddaszuPokój dla chłopca na poddaszu warto zaprojektować w przemyślany sposób tak, aby dziecko czuło się w nim bezpiecznie, a zarazem czuło, że jego pokój jest najlepszy w całym domu. Wygodne łóżko, przestronne biurko z wygodnym fotelem, szafa na ubrania, to podstawowy asortyment. Ważnym elementem każdego pokoju są oczywiście dekoracje. Nastoletni chłopiec albo młodszy na pewno będzie chciał, aby jego pokój był jakoś tematycznie przyozdobiony, np. w gadżety z ulubioną drużyną piłkarską albo postaciami z komiksów czy gwiezdnych wojen. Warto także zainwestować w jakiś telewizor i konsolę, aby pokój dla chłopca na poddaszu był w pełni wyposażony w atrakcje, które mogą dać mu dużo radości, a jego gry i konsola nie będzie się walać dzięki temu w salonie.

Równie istotne jest oświetlenie

W takim pokoju ważne jest także oświetlenie i odpowiedni kolor ścian. Oczywiście pokój musi mieć dużo światła dziennego i elektrycznego tak, aby nasz syn mógł z łatwością uczyć się i czytać o każdej porze dnia. Pokój dla chłopca na poddaszu musi mieć kolory pozytywne, np. niebieski, ale nie powinien mieć kolorów zbyt jaskrawych, gdyż większość chłopców nie lubi takich kolorów. Oczywiście sprawa taka jest indywidualna i to mieszkaniec tego pokoju powinien wybrać jaki kolor chce mieć na ścianie. Ważnym elementem pokoju chłopca na poddaszu są także schody, które prowadzą do pokoju. Takie schody muszą być bezpieczne i odpowiednio zabezpieczone poręczami. Bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Pokój dla chłopca na poddaszu musi być zaopatrzony w odpowiednie meble, dodatki, a przede wszystkim mieszkaniec tego pokoju musi czuć się w tym pomieszczeniu najlepiej. Dlatego przy projektowaniu takiego pokoju na poddaszu warto wziąć pod uwagę sugestie i porady swojego syna, który będzie tam mieszkał. Wszak, to on musi czuć się tam najlepiej.

Meble do pokoju dla chłopca

Meble do pokoju dla chłopcaMeble w pokoju dla młodego chłopaka muszą mu przede wszystkim zapewnić mnóstwo swobody. Dobrze będą się czuli w obecności mebli, które w jakiś sposób odwzorowują ich styl i tempo życia. Meble takie powinny być także nowoczesne. Antyki, choć bardzo piękne, raczej nie spełnią swojej roli w pokoju młodzieżowym. Meble powinny być także praktyczne, nie może zabraknąć miejsca na komputer i/lub konsolę do gier. Przyda się także kącik do nauki, czyli dobrze oświetlone biurko. Nie możemy także zapominać o kolorze umeblowania. Oczywistą sprawą jest, że odpada kolor różowy oraz ogólnie jaskrawe barwy. O ile w przypadku młodszych dzieci przejdą jeszcze różnokolorowe meble, to jednak im chłopiec będzie starszy tym bardziej meble powinny być w kolorach bardziej stonowanych i wyważonych. Im starszy wiek tym mniej różnego rodzaju dodatków na ścianach powinno się znaleźć w takim pokoju. Chociaż tę decyzję powinniśmy już zostawić dziecku.

Jakie zabawki dla chłopców

Jakie zabawki powinno się kupować najmłodszym chłopcom? Ogólnie przyjęło się, że chłopcy najchętniej bawią się różnego rodzaju pojazdami. Mogą to być samochody wyścigowe, koparki, ciężarówki, radiowozy i tak dalej. Dobrym pomysłem będą też na przykład wozy strażackie. Chyba każdy chłopiec ma marzenie aby zostać strażakiem. Do zabawy przydadzą się także różnego rodzaju tory wyścigowe lub garaże wielopoziomowe. Jest o dość popularna zabawka w sklepach. Nie możemy także zapomnieć o zabawkach idealnych zarówno dla chłopców jak i dziewczynek. Mowa tu na przykład o klockach, piłkach, układankach czy puzzlach. One również potrafią dostarczyć mnóstwo wspaniałej zabawy.

Różnice pomiędzy pokojem dla chłopców, a pokojem dla dziewczynek

W rodzinach większych niż 2+1 często występują problemy, jeśli dzieci są obojga płci. Jeśli mieszkanie nie jest zbyt duże to nie ma możliwości zaaranżowania osobnego pokoju dla chłopca i osobnego dla dziewczynki. Dlatego muszą przebywać w jednym. A różnice pomiędzy tymi dwoma rodzajami pokoi są dosyć spore. Zaczynając od koloru ścian i mebli, przechodząc przez dekoracje, na rodzaju zabawek skończywszy.

Podsumowanie

Podsumowując, pokój dla chłopca na poddaszu, to idealne miejsca dla małego jak i nastoletniego chłopca, który będzie mógł się czuć w takim miejscu niezależny i będzie czuł się w takim pokoju jak u siebie. Pamiętajcie tylko o bezpiecznych schodach prowadzących do pokoju!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here