Oświetlenie ogrodu – czym się kierować podczas wyboru?

Odpowiednie oświetlenie ogrodu jest bardzo ważne. Dzięki niemu możemy korzystać z zieleni nie tylko w dzień, ale również wieczorami i nocą. Podczas poszukiwań oświetlenia ogrodowego należy kierować się nie tylko ich wzornictwem, ale również funkcjonalnością. Ciekawym rozwiązaniem są lampy solarne ze stali nierdzewnej oraz wiszące lampy solarne. To sposób, który nie wymaga podłączenia do elektryczności i ładuje swoje baterie z promieni słonecznych.

Oświetlenie ścieżek ogrodowych i nie tylko
Najczęściej myśląc o oświetleniu ogrodu mamy na myśli punkty światła, które doświetlą ścieżki w ogrodzie. Wieczorne spacery po przydomowej zieleni mogą być naprawdę miłe i relaksujące. Troszcząc się o odpowiednie oświetlenie w ogrodzie, warto rozważyć zakup takich akcesoriów jak lampy solarne ze stali nierdzewnej.

Ich konstrukcja składa się ze źródła światła (najczęściej diody LED), niewielkiego panelu do ładowania baterii z promieni słonecznych, akumulatora oraz tyczki, która służy do umiejscowienia lampy w podłożu. Lampy solarne ze stali nierdzewnej są wytrzymałe oraz odporne na działanie negatywnych czynników atmosferycznych, w tym deszczu oraz wilgoci. Jeżeli zależy nam na tym, aby posłużyły nam przez długi czas, powinniśmy je odpowiednio przechowywać w okresie jesienno-zimowym. Najlepiej je na ten czas schować w suchym miejscu.
Lampy solarne nierdzewne zazwyczaj wbija się bezpośrednio w podłoże. Grot powinien być wyprofilowany oraz odpowiednio długi, aby utrzymał źródło światła w pionie.

Wiszące oświetlenie ogrodowe
Popularność zyskują również wiszące lampy solarne. Dzieje się tak, ponieważ ułatwiają doświetlenie tych miejsc, które nie zawsze mogą być odpowiednio oświetlone przez inne świetlne akcesoria. Wiszące lampy solarne mogą być wykorzystane do oświetlenia np. ławeczki przy budynku czy altanki. Należy jednak pamiętać, że muszą mieć dostęp do światła, aby móc naładować wbudowaną baterię.

Wiszące lampy solarne wymagają właściwego montażu. Można je zawiesić bezpośrednio na ścianie budynku, altany, rogach dachów, a nawet drzewach. Wszystko zależy od naszej kreatywności oraz pomysłu na przydomowy ogródek.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here