Nauka konwersacji w języku angielskim a nowoczesne technologie

Język angielski jest wśród Polaków najpopularniejszym językiem obcym, gdyż jego znajomość jest dziś niezbędna w pracy i w życiu osobistym. Piętą achillesową wielu osób uczących się go jest jednak konwersacja i o ile doskonale radzą sobie one z czytaniem i pisaniem, istnieje u nich spora dysproporcja pomiędzy mówieniem a innymi kompetencjami.

Aplikacje do rozmowy z rodzimymi użytkownikami – jakich używać?

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób znaleźć rodzimych użytkowników języka, a nie jest to dziś wcale trudne. Wystarczy bowiem posiadać dowolny komunikator, na którym można znaleźć wielu chętnych do rozmów głosowych i wideo.

Dla uczących się angielskiego powstały także aplikacje, które umożliwiają konwersacje z rodzimymi użytkownikami, którzy podczas nich mają uczyć języka i wykazywać się wyrozumiałością. Są to specjalne platformy łączące uczących się języka angielskiego z cudzoziemcami, na których za drobną opłatą miesięczną można prowadzić konwersacje.

Zaletą tego rozwiązania jest to, że cudzoziemcy doskonale wiedzą, że rozmawiają z osobą, która może mieć trudności z konwersacją, dlatego też są cierpliwi i stymulują rozmowę w przypadku, kiedy jest to konieczne, podpowiadając słówka i pomagając swojemu rozmówcy sformułować poprawne gramatycznie zdania. Podczas rejestracji w takich aplikacjach można nawet często wybrać, jakiej tematyki mają dotyczyć rozmowy.

Aplikacje do transmisji na żywo – dobry sposób na mówienie dla nieśmiałych

Wiele osób chcących przyswoić mówiony język angielski wykorzystuje też w tym celu aplikacje do transmisji na żywo (tzw. live broadcasting), których istnieją już setki. Ich zasada działania jest bardzo prosta – każdy, kto się na nich zarejestruje, może na nich występować, prezentując swoje talenty i dzieląc się przemyśleniami, budując swoją publiczność.

Zaletą jest tutaj przede wszystkim mniejszy poziom stresu, gdyż swoich widzów nie widzi się, jeżeli się tego nie chce, a komunikują się oni z nadającym przy pomocy czatu, a on z kolei odpowiada im. Dla wielu osób taka forma interakcji jest bardziej komfortowa i pomaga ona pozbyć się niepewności. Aplikacje takie dają jednak możliwość zaproszenia fanów do rozmów głosowych i wideo.

Te dwie nowoczesne metody nauki konwersacji w języku angielskim są dziś niezwykle popularne i warto je przetestować.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House z Bielska Białej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here