Narożnik czy kanapa – co wybrać do salonu?

Dobór odpowiednich mebli wypoczynkowych do salonu może być sporym wyzwaniem, gdy nie mamy żadnej koncepcji, jak urządzić wnętrze. Czy lepiej wybrać wtedy narożnik, a może zwykłą kanapę? Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć na to niełatwe pytanie.

W sklepach meblowych można znaleźć obecnie szeroką gamę różnych mebli wypoczynkowych. To zarówno modele wpisujące się w nowoczesne, jak również te bardziej tradycyjne aranżacje.

W praktycznie każdym salonie można znaleźć duży mebel wypoczynkowy, na przykład narożnik albo kanapę. Na co warto się zdecydować, gdy mamy dylemat?

Narożnik – nie tylko do rogu salonu

Narożniki to meble, które mają konstrukcję narożną – najczęściej jedna część takiego mebla jest nieco dłuższa i do niej dołączony jest krótszy element tworzący szezlong. W sprzedaży można znaleźć również meble z dwoma narożnikami.

Najczęściej narożniki wybierane są do rogów salonów, ale warto wskazać, że wcale nie muszą być umieszczane w tym właśnie miejscu. Świetnie prezentują się również wtedy, gdy będą umieszczone z dala od ścian, także pośrodku pokoju.

Dużą zaletą narożnika jest duża powierzchnia do wypoczynku – idealna dla kilku osób jednocześnie. Na narożniku można bez problemu się położyć, ponieważ dla każdego znajdzie się miejsce.

Narożnik może również przemienić się w mebel do spania – wystarczy tylko rozłożyć go, aby uzyskać dużą powierzchnię do snu.

Głównym minusem narożników są ich spore gabaryty. To meble, które należy dobrze dopasować do wymiarów pomieszczenia, co ma duże znaczenie przede wszystkim w mniejszych salonach.

Kanapa – komfortowa w każdej konfiguracji

Po drugiej stronie mamy kanapy. To również komfortowe meble wypoczynkowe, które mogą wpisać się w różne aranżacje – od tych tradycyjnych aż do nowoczesnego minimalizmu.

W sprzedaży można znaleźć kanapy o różnych wymiarach, między innymi modele dwuosobowe i trzyosobowe, a także takie nawet na cztery osoby.

Kanapa nie jest meblem narożnym, chociaż można również ustawić ją w rogu pomieszczenia. Znacznie lepiej prezentuje się jednak wtedy, gdy jest nieco odsunięta od bocznych ścian.

Ze względu na swój kształt kanapa jest łatwiejsza w rozstawieniu nawet w mniejszym salonie. Dzięki temu można uzyska wygodną przestrzeń do relaksu nawet w kawalerkach.

W kanapach również stosuje się mechanizmy umożliwiające rozkładnie – wystarczy tylko jeden ruch, aby z mebla wypoczynkowego wykonać ten doskonały do snu.

Jeśli chodzi o minusy, meble tego rodzaju mogą dawać niewystarczającą ilość miejsca do wypoczynku. Właśnie dlatego często uzupełniane są również o fotele. W mniejszych pomieszczeniach nie zawsze jednak jest na nie miejsce, więc wtedy lepiej mogą sprawdzić się narożniki.

Warto też wskazać, że nie wszystkie modele kanap są rozkładane. Niektóre z nich nie posiadają takiej funkcji.

Dużym plusem są natomiast niskie ceny kanap – to mebel, który można kupić już w cenie kilkuset złotych.

Więcej ciekawych porad dotyczących mebli i aranżacji wnętrz można znaleźć już teraz na na blogu Meble-Meble.pl.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here