Kurs niemieckiego online

Naukę niemieckiego planuje bardzo wiele osób, gdyż znajomość języka najważniejszego sąsiada Polski otworzyć przed nimi może niezliczone możliwości, wiążąc się z wieloma korzyściami. Większość osób jednak nie jest w stanie uczęszczać na kursy stacjonarne, dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie dla nich nauka niemieckiego online.

Zalety kursów online

Do największych zalet tej formy nauki należy przede wszystkim wysoka jej elastyczność, gdyż nie trzeba opuszczać domu, by przyswajać język niemiecki, a w przypadku części kursów można uczyć się w dowolnym miejscu.

Niemal każdy kurs niemieckiego online jest inny, jednak podzielić można je na dwa podstawowe rodzaje. Pierwszy z nich przypomina bardzo tradycyjny kurs, gdyż zajęcia przeprowadzane są na zasadzie wideoczatu, a więc odbywają się w czasie rzeczywistym, a ich termin jest z góry zaplanowany. Zajęcia przeprowadza lektor, a do tego obecny jest podczas nich komplet uczniów – ilość osób najczęściej przypomina tę, jaka bierze udział w klasycznym kursie. Poza przeprowadzaniem zajęć na żywo lektor zamieszcza też na platformie rozmaite materiały pomocnicze i ćwiczenia do wykonania.

Drugi rodzaj kursów daje już całkowitą elastyczność, gdyż opiera się on o interaktywne materiały, często dostępne też jako aplikacja mobilna. Przerabiać je można o dowolnej porze. Bardzo często w ramach takiego kursu posiada się jednak pakiet konwersacji i możliwość zdawania różnych testów, a nawet uzyskania zaświadczeń o znajomości języka.

Który rodzaj kursu wybrać?

Oba rodzaje kursu, poza licznymi zaletami, posiadają jednak pewne wady. Zajęcia przeprowadzane na zasadzie wideoczatu nie dają pożądanej elastyczności, więc i tak trzeba być dyspozycyjnym o konkretnej porze. Daje on jednak możliwość pozostania w domu, co docenią osoby chore, czy rodzice, którzy nie mają z kim pozostawić dziecka i byliby wyłączeni z możliwości udziału w kursie stacjonarnym.

Sporą wadą kursu, który daje całkowitą elastyczność, jest brak ciągłego wsparcia lektora. Niektóre osoby go wymagają, gdyż nie są na tyle zmotywowane i zorganizowane, by uczyć się samodzielnie – nawet jeżeli wiedza podana jest w przystępny sposób i w niewielkich porcjach. Dla tych osób kurs niemieckiego online przeprowadzany na żywo będzie najlepszym rozwiązaniem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami ze Szkoły języka niemieckiego STRUCTURA.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here