Dziecko to największy skarb dla rodzica.To najważniejsza istota, która staje się celem życia dla jego rodziców. To dla niego,rezygnujemy z dotychczasowego życia i dokonujemy jego przewartościowania tak, aby nowy członek rodziny znalazł w nim własne miejsce.
Rodzice dbają o swojego potomka i spełniają wszystkie jego zachcianki. Jest ich oczkiem w głowie i niczego nie może mu zabraknąć.

Opieka nad dzieckiem

Kiedy dziecko ząbkujePrzyszła mama bardzo dba o swoje zdrowie i czuje się odpowiedzialna za swoje nienarodzone jeszcze dziecko. Czas 9 miesięcy ciąży mija szybko i przychodzi upragniony moment narodzin maluszka. Od tej chwili kobieta poświęca się macierzyństwu. Pielęgnacja i opieka nad noworodkiem wypełnia większość jej dnia, czuje się zmęczona, ale szczęśliwa i spełniona jednocześnie. Po kilku miesiącach, w życiu maluszka nadchodzi trudny dla niego i jego mamy okres ząbkowania.

Kiedy dziecko ząbkuje

To bardzo ciężkie chwile dla naszej małej pociechy. Kiedy dziecko ząbkuje, staje się marudne i płaczliwe. Rosnące żabki sprawiają mu ból. Nie może spać ani jeść. Bywa, że taki bobas gorączkuje, miewa biegunki i ogólnie złe samopoczucie. Mama musi być bardzo cierpliwa w tym okresie. Nieprzespane noce związane z ząbkowaniem dają się jej we znaki i czasem bywa, że jest tak zmęczona, że denerwuje ją już wieczny płacz i marudzenie dziecka. Jednak trzeba to przezwyciężyć i nie dać się ponieść emocjom i zmęczeniu. Ten czas minie to tylko okres przejściowy w życiu maluszka. Kochająca mama powinna wspierać maluszka w ty bolesnym okresie. Musi okazywać mu wiele miłości i cierpliwości. Częste przytulanie i tulenie maluszka wyciszy go i ukoi ból. Można dawać mu specjalne gryzaczki, które złagodzą nieco ból bobasa. W aptekach mamy do wyboru wiele maści na bolące i opuchnięte dziąsełka maluszka.To działanie doraźne i krótkotrwałe, jednak przynosi ulgę i warto je stosować.

Okres ząbkowania to trudny czas

Kiedy dziecko ząbkuje, może mieć problemy z brzuszkiem i prawidłowym wypróżnianiem. Mama może podawać mu herbatkę rumiankową lub koperkową, dzięki której złagodzi bóle brzuszka swojej pociechy. Okres ząbkowania to trudny czas dla malucha i jego mamy. Bobas bywa marudny i kapryśny, towarzyszący mu ból powoduje, że mało śpi i przez to jest zmęczony. Powoduje to u niego rozdrażnienie, które z kolei może frustrować jego mamę. Zmęczona nocnym wstawaniem i ciągłym tuleniem i uspokajaniem malucha, także potrzebuje chwili wytchnienia i odpoczynku, dlatego ważne aby miała wsparcie ze strony partnera i rodziny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here