Gry i zabawy ruchowe dla dzieci

W czasach gdy główną rozrywką dzieci są ich telefony i tablety, doczekaliśmy epidemii otyłości wśród dzieci. Warto wprowadzić zmiany w trybie życia naszych rodzin i w weekendy zmobilizować cię do aktywności fizycznej. Świetnym rozwiązaniem są gry i zabawy ruchowe dla dzieci, które sami pamiętamy z dzieciństwa. W wiele z nich możemy pobawić się z naszymi dzieciakami. Gdy pogoda nie dopisuje możemy pograć w takie klasyki jak, raz dwa trzy baba jaga patrzy, ciuciubabka czy pograć w gumę.

Gry i zabawy ruchowe dla dzieci

Gry i zabawy ruchowe dla dzieciNajlepszym rozwiązaniem jest jednak spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Każda pora roku świetnie się do tego nadaje, a dziecko spędzające czas na świeżym powietrzu rzadziej choruje i ma lepszą kondycję. Można pójść po prostu na spacer, pojeździć na rowerach, hulajnodze lub rolkach. Jeśli mamy w pobliżu jakiś plac urządzimy sobie zawody na prowizorycznym torze przeszkód. Latem zaangażujmy dzieci do zabawy z wodą, którą chyba wszystkie uwielbiają. Idealnie nadają się do tego balony z wodą. Potrzebne będą balony z wodą, dwa plażowe ręczniki i po 2 osoby w drużynie. Trzymając ręcznik za rogi po 2 osoby uczestnicy zabawy przerzucają balon od jednej drużyny do drugiej. Po każdej udanej próbie, zwiększają odstęp między drużynami. Gra toczy się do upadku balonu na ziemię. Ma koniec możemy urządzić wielką wodną bitwę. Zimą pokochajmy sporty zimowe, wybierzmy się z dziećmi na łyżwy, nawet jeśli nie potrafimy jeździć, to także świetna okazja dla nas, by nauczyć się czegoś nowego. Gdy spadnie śnieg ulepmy bałwana, urządźmy bitwę na śnieżki i poszukajmy największych górek by pojeździć na sankach.

Gdy rok szkolny i nasza praca utrudnia nam regularne spędzanie aktywnie czasu pomyślimy o zajęciach sportowych dla dzieci. Mamy teraz tak szeroką ofertę zajęć dla dzieci, że na pewno znajdą one coś co będą robić z przyjemnością. Zaczynając od kursów tańca, baletu, tańców klasycznych, po nowoczesne typu hip-hop. Zajęcia z gimnastyki sportowej. Kluby piłki nożnej, siatkówki i innych gier drużynowych. Lekcje pływania na basenie, a nawet zajęcia ze sztuk walki takich jak tek-won-do czy aikido, gdzie chodzą nawet przedszkolaki. Pasja do sportu odkryta w dzieciństwie może pozostać nam na całe życie, a może okazać się że mamy w domu sportowy talent.

Kluby sportowe dla dzieci

Kluby sportowe dla dzieciZaszczepienie w dziecku miłości do sportu poprzez zapisanie go do sekcji sportowej w pobliskim klubie to bardzo dobry pomysł. Zajęcia sportowe gwarantują dziecku prawidłowy rozwój oraz kształtują zdrowe nawyki, które przydadzą się w kolejnych latach. I nie mówimy tu jedynie o nawykach związanych z aktywnością fizyczną. Zajęcia sportowe to dla dzieci po prostu czysta radość. Dobrym pomysłem dla chłopców będzie zapisanie ich na zajęcia w klubie piłkarskim. Niemal każdy dzieciak marzy o karierze piłkarza a kluby piłkarskie umożliwiają im treningi już od najmłodszych lat i zdobywanie niezbędnych umiejętności, które w parze z talentem mogą sprawić w przyszłości cuda. Warto jest się więc rozejrzeć w najbliższej okolicy i sprawdzić jaką ofertę mają pobliskie kluby i akademie piłkarskie. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby nasze dziecko zapisać do klubu innego niż piłkarski. Wiele różnych klubów z różnych dyscyplin oferuje zajęcia dla najmłodszych. Zarówno dla dziewczynek jak i chłopców. Niezbędne będzie jednak wykonanie podstawowego rozeznania w tym temacie w najbliższej okolicy.

Basen dla dzieci

Okazuje się, że bogatą ofertę dla maluchów posiadają również różnego rodzaju pływalnie i baseny. Co ciekawe, zajęcia w takich szkołach pływania mogą zacząć dzieci już od pierwszych tygodni życia. Warto więc sprawdzić dokładnie ofertę na położonych nieopodal pływalniach. Prawie na pewno znajdziemy tam naukę pływania dla najmłodszych, zajęcia z pływania synchronicznego i sportowego. Co ciekawe, na niektórych pływalniach dostępne są również różnego rodzaju zajęcia dla kobiet w ciąży. Indywidualne warunki wszystkich takich zajęć należy sprawdzić bezpośrednio u źródła. Rożne będą także widełki wiekowe, w których będzie możliwość zapisania naszego dziecka na zajęcia.

Sztuki walki dla dzieci

Innym sposobem na rozwój fizyczny ale i umysłowy naszych pociech będzie zapisanie ich na zajęcia ze sztuk walki. Wiele szkół prowadzi takie zajęcia dla najmłodszych. Oprócz oczywistych korzyści zdrowotnych taka nauka daje także niezbędne poczucie bezpieczeństwa. Najpopularniejsze wśród najmłodszych są zajęcia związane z karate, aikido oraz teakwon-do.

Zaufajmy też nauczycielom w-f naszych dzieci, nie piszmy im zwolnień z lekcji bez potrzeby, gdyż to prosta droga do poważnych problemów zdrowotnych i otyłości w dorosłości.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here