Dziecko w aucie

Wszyscy wyjeżdżamy na wakacje, czy też nawet do miasta na zakupy. Często zdarza się, że nie mamy z kim zostawić dziecka, więc zabieramy je ze sobą. Bardzo ważną sprawą podczas podróży z dziećmi jest zapewnienie bezpieczeństwa naszym maluchom.

Dziecko w aucie

Dziecko w aucieTak więc dziecko w aucie powinno nie tylko siedzieć wygodnie, ale też powinniśmy zabezpieczyć je jak tylko możemy, przed wszelkiego rodzaju niebezpieczeństwami. Pamiętajmy o tym, że wszystkie nieprzypięte rzeczy w naszym samochodzie, podczas wypadku latają po całym aucie, obijają się o nas, robiąc nam krzywdę. Chodzi tu o to, że dziecko jest małą istotką, która podczas wypadku czy kolizji drogowej lata w całym, naszym pojeździe, uderzając o wszystko co napotka na swojej drodze. Nie potrafi zadbać o swoje bezpieczeństwo samo. I w większości przypadków kończy się to wielką tragedią dla niego i dla rodziców. Warto więc o to zadbać I wybierając się w podróż zabezpieczyć prawidłowo naszego maluszka. By mógł on ze spokojem, bezpiecznie dotrzeć do celu, a potem z powrotem do domu. Dziecko w aucie, zawsze powinno być przewożone w odpowiednim, dostosowanym do jego wieku i wagi foteliku samochodowym.

Fotelik ten powinien spełniać warunki bezpieczeństwa

Zabezpieczony powinien być pasami i nim też przypięte powinno zostać nasze dziecko. Nigdy nie przewoźcie dziecka na kolanach mamy albo taty czy luzem siedzącego na fotelu samochodowym. Jest to bardzo niebezpieczne, a także dosyć kosztowne podczas kontroli drogowej przez policję. Na rynku mamy bardzo duży wybór takich fotelików, dostępnych w różnych wzorach i cenach. Ważne, by miał taki fotelik atest.

Ważne jest by dziecko miało zabezpieczoną głowę podczas szarpania samochodem, wstrząsów czy uderzeń. Pamiętajcie także o tym, by wozić dziecko w przeznaczonym dla niego miejscu, przy wyłączonej poduszce powietrznej, jeśli mamy fotelik z przodu. Jeśli jedzie z tyłu warto zadbać o to, by był ktoś dorosły na tylnej kanapie. Warto też zabezpieczyć drzwi przed otwarciem przez dziecko, szyby również zabezpieczamy.
W czasie jazdy nie podajemy dziecku picia, ani też jedzenia, którym mogłoby się zakrztusić podczas manewrów, czy uderzenia.

Ważne jest też zadbać o dziecko, które ma chorobę lokomocyjną. Przy takim dziecku uważamy z ogrzewaniem i zapachami w aucie, te mogą powodować gorsze samopoczucie naszego malucha. Jeśli jest to możliwe szybę od strony dziecka zabezpieczamy matami, które przysłaniają słońce.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here