Dekoracje dzięki którym Twój salon nabierze nowoczesnego charakteru

Diametralna odmiana salonu nie musi wiązać się z dużym remontem. Najczęściej wystarczy kilka drobnych zmian w postaci przemeblowania lub wymiany dodatków, aby stworzyć aranżację o zupełnie innym charakterze.

Diametralna odmiana salonu nie musi wiązać się z dużym remontem. Najczęściej wystarczy kilka drobnych zmian w postaci przemeblowania lub wymiany dodatków, aby stworzyć aranżację o zupełnie innym charakterze.

Nowoczesne rośliny?

Oczywiście, że tak! Od niedawna panuje moda na rośliny zielone o tropikalnym charakterze. Do najczęściej wybieranych należą sukulenty w pojedynczych doniczkach lub połączone w estetyczne kompozycje. Gatunek ten wymaga minimalną ilość opieki, jednak zupełny jej brak prędzej czy później źle się dla nich skończy, dlatego ciekawą alternatywą są figurki dekoracyjne przypominające kaktusy i sukulenty, dostępne między innymi na agatameble.pl. Ich unikatowość podkreśla srebrny lub złoty kolor, który w elegancki sposób podkreśli styl wnętrza. Można wykorzystać również sukulenty sztuczne, jednak choć będą prezentować się równie estetycznie, to nie wprowadzą do salonu tej szykowności i oryginalności.

Lustrzane odbicie

Nowoczesność do salonu można przemycić w postaci lustra o ciekawej, designerskiej ramie. Nie zaleca się wybierania tradycyjnych, drewnianych ram, które lepiej komponują się we wnętrzach klasycznych, a zdecydować się na takie, których ramy w dekoracyjny sposób nawiązują do figur geometrycznych lub asymetrii. Podczas zakupu lustra można skorzystać podwójcie, ponieważ oprócz odmiany stylu aranżacji, odpowiednia powierzchnia lustra powiększy optycznie pomieszczenie, a odbijając światło słoneczne wpadające przez okna rozjaśni salon.

Top trendy, czyli pufy

Tradycyjne, prostokątne pufy nie dadzą takiego samego efektu, co te okrągłe. Uwielbiane w ostatnich czasach są stołki tapicerskie na czterech drewnianych nóżkach. Prezentują się zjawiskowo i niezwykle modnie, dlatego doskonale nadadzą się do oryginalnych, nowoczesnych wnętrz. Należy jednak pamiętać, że istotna jest w tym wypadku tapicerka. Wzór i rodzaj tkaniny będzie decydował o tym, czy wprowadzi do salonu unikatowość, czy będzie niekorzystnie wpływającym na cały projekt akcentem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here