Chirurgia jednego dnia

Obecnie coraz bardziej popularna staje się tak zwana chirurgia jednego dnia. Wielu pacjentów decyduje się na nią, gdyż nie wymaga ona długich przygotowań przed operacją i pobytem w szpitalu. Co takiego oferuje chirurgia krótkoterminowa i jak wygląda ona w praktyce?

Jak wygląda chirurgia jednego dnia?

Sam pomysł co do chirurgii krótkoterminowej narodził się w USA. Z czasem rozwiązanie to dotarło i do naszego kraju. Jest to jednocześnie ogromna oszczędność szpitalnych funduszy, ale również sposób na rozwiązanie problemu zatłoczonych sal pooperacyjnych. na czym to polega? Otóż pobyt chorej osoby w szpitalu zostaje maksymalnie ograniczony. Najczęściej są to 24 godziny, niekiedy mniej. Podczas tego jednego dnia, pacjent po przyjęciu na oddział zostaje przewieziony na zabieg czy operację, a następnie jest wypisywany do domu. Obecnie w Polsce znajduje się kilka nowoczesnych oddziałów, które zajmują się jednodniowymi zabiegami. Jednym z nich jest oddział w Łodzi, o którym więcej można poczytać na stronie https://all-med.pl/uslugi/chirurgia-jednego-dnia/

Co oferuje krótkoterminowa chirurgia?

Co prawda nie wszystkie zabiegi wykonuje się w czasie jednego dnia. Jednak liczba operacji, jakie oferuje ta chirurgia powiększa się w dalszym ciągu. Jednym z takich zabiegów jest na przykład zabieg usunięcie przepukliny jądra. Tak naprawdę całe jego wykonanie zajmuje około 30 minut. Krótkie zabiegi to również te, które wykonywane są metodą laserowa. Może to być usuwanie kamieni nerkowych lub enukleacja prostaty. Większośc z tych zabiegów nie wymaga długiej rekonwalescencji,, dlatego też pacjent po uprzednio wykonanych badaniach może opuścić szpital.  Do bardzo znanych operacji jakie wykonywane są w ciągu doby należy na przykład usuwanie trzeciego migdała lub poprawa krzywej przegrody nosowej. Operacje, w czasie których usuwany jest pęcherzyk żółciowy czy żylaki odbytu to także sytuacje w których pacjent nie jest zmuszony do pozostania w sali szpitalnej. Wiele zabiegów wykonywane jest ze znieczuleniem miejscowym, dlatego pacjenci po operacji czują się zdecydowanie lepiej. Jednak należy pamiętać, że w przypadku osób po 70 roku życia czy osób, które chorują na choroby przewlekłe, zabiegi te nie powinny się odbywać. Takie osoby powinny zostać po wykonanym zabiegu na kontroli .

Nowoczesna medycyna w dalszym ciągu się rozwija. Chirurgia jednego dnia to ogromne ułatwienie zarówno dla szpitali jak i pacjentów. Jednak warto na początku udać się na wykonanie podstawowych badań u lekarza rodzinnego, który określi, czy jest to dla nas dobre rozwiązanie. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here