Bajki dla dzieci o zwierzętach

Każdy rodzic potrzebuje chwili wytchnienia, a najlepszym sposobem na chwilę wytchnienia przy dzieciach są bajki. Dzieci uwielbiają oglądać bajki, ale także szybko nudzą się nimi. Jakie bajki są najlepsze? O jakiej tematyce? Czy bajki dla dzieci o zwierzętach będą najlepsze?

Bajki dla dzieci o zwierzętach

Bajki dla dzieci o zwierzętachPodobno najlepsze bajki dla dzieci, to takie, w których dużo jest kolorów, obraz w miarę szybko, ale płynnie zmienia się na ekranie, a z głośników płyną przyjemne i miłe dla ucha dźwięki, które urozmaicane są śmiesznymi dźwiękami/głosem. To tylko teoria, ale najczęściej dzieci oglądają kreskówki w tych główną rolę mają gadające zwierzątka. Najpopularniejszą bajką w historii świata jest Myszka Miki, czyli wesoła mysz, która ma masę przygód. Z tego samego uniwersum popularne bajki dla dzieci o zwierzętach, to Kaczor Donald, siostrzeńcy Donalda, Sknerus McKwacz oraz pies Goofy. Za wszystkie te bajki dla dzieci o zwierzętach odpowiada jedna wytwórnia, Disney. Disney, to najpopularniejsza wytwórnia, która dostarcza kontent dla dzieci i młodzieży z całego świata.

Inną popularną, a zarazem kultową bajką o zwierzętach jest Król Lew, który oczywiście stworzył również Disney. Król Lew, to historia, która w 100% dzieje się wśród zwierząt i uczy dzieci tym jakie, prawa rządzą królestwem zwierząt. Kolejne bajki dla dzieci o zwierzętach, które zawładnęły sercami wszystkich jest Gdzie jest Nemo? praz jego kontynuacja Gdzie jest Dory?. Historia tych dwóch filmowych hitów opowiadała o świecie zwierząt żyjących pod wodą, oczywiście głównie ryb. W popularnej serii bajek kinowych dla dzieci i dorosłych Shrek głównymi przyjaciółmi tytułowego bohatera jest gadający osioł oraz gadający kot w butach.

Również w Polsce w latach młodości obecnych czterdziestolatków i trzydziestolatków królowały bajki dla dzieci o zwierzętach, m. in. kultowa Pszczółka Maja, która przybliżała widzom świat pszczół i innych owadów. Jeżeli omawiamy bajki dla dzieci o zwierzętach, to w tym zestawieniu nie może zabraknąć Kubusia Puchatka z prosiaczkiem, tygryskiem i resztą ferajny ze stumilowego lasu. Bajka ta była jedną z najbardziej wzruszających, a zarazem zabawnych bajek, które były emitowane na przełomie lat 90′ i 00′ w polskich telewizjach.

W tym zestawieniu omówiliśmy, tylko najważniejsze bajki dla dzieci o zwierzętach, ale nie zapominajmy, że takich bajek jest o wiele więcej i każde dziecko ma swoją ulubioną kreskówkę ze zwierzakiem w roli głównej albo drugoplanowej.

Edukacyjne bajki dla dzieci

Edukacyjne bajki dla dzieciCiekawą alternatywą dla naszych maluchów są również edukacyjne bajki dla dzieci. Mogą one bardzo wiele nauczyć nasze pociechy i skutecznie pomóc w wychowaniu. Jedną z takich bajek jest na przykład „Bing”. Opowiada ona o pewnym króliku i jego najbliższych przyjaciołach. Pozwala ona dowiedzieć się dziecku bardzo wiele o emocjach międzyludzkich. Inną wartościową bajką jest kultowa już produkcja „Było sobie życie”. W przystępny sposób tłumaczy on naszym pociechom jak działa ludzki organizm, jakie procesy zachodzą w jego wnętrzu oraz jak należy dbać o własne zdrowie. Warto również zainteresować dziecko bajką zatytułowaną „Świat małego Ludwika”. Niesie ona ze sobą pokaźny ładunek edukacyjny. Jest przy tym bardzo spokojna i stonowana. Charakteryzuje się także relaksującą oprawą muzyczną. Na koniec wspomnimy jeszcze o bajce „Tosia i Tymek”. Opowiada ona o przygodach wesołego rodzeństwa. Jest to bardzo realna produkcja pozbawiona typowo bajkowych scen. Opowiada o prawdziwych problemach.

Inne ciekawe bajki dla dzieci

Oczywiście świat nie kończy się jedynie na bajkach edukacyjnych. Istnieją również takie bajki, których zadaniem jest po prostu dostarczyć naszym dzieciom rozrywki. I one są również bardzo ważne w procesie wychowywania naszego szkraba. Oczywiście nie są one także pozbawione cech rozwijających wyobraźnie i nieszablonowe myślenie. Przedstawimy poniżej kilka z takich produkcji.

Jedną z najpopularniejszych w ostatnim czasie bajek jest ta pod tytułem „Jak wytresować smoka” opowiadająca o przygodach młodego wikinga i jego smoka. Od lat na szczytach popularności króluje wspomniany wcześniej „Król Lew”, który w przyszłym roku doczeka się nowej wersji, bardziej filmowej niż animowanej. Jeśli chodzi o bardziej przygodowe produkcje to warto pochylić się nad mającym premierę ponad 20 lat temu filmem „Balto”. Opowiada on historię pewnego odważnego pół-wilka i pół-psa. Żyje on w wesołej gromadce zwierząt na Alasce i tak na prawdę nie wie czy jest wilkiem czy psem. Pewien splot wydarzeń sprawia, że od naszego bohatera zależy życie małych dzieci.

Oczywiście istniej całe mnóstwo innych ciekawych produkcji. W tym artykule przytoczyliśmy tylko kilka, naszym zdaniem interesujących bajek.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here