Bajki dla dzieci o autach

Dzieci uwielbiają kreskówki. Na szczęście, telewizja dzisiaj oferuje olbrzymi wybór seriali animowanych dla najmłodszych. Tematyka jest różna, począwszy od zwierząt, roślin lub zabawek. Dużym zainteresowaniem cieszą się bajki dla dzieci o autach.

Bajki dla dzieci o autach

Oczywistym przykładem takiej bajki jest zrealizowany przez studio Disney Pixar film animowany pod tytułem „Auta” (po angielsku „Cars”). Film opowiada o wyścigówce o imieniu Zygzak McQueen, którego marzeniem jest zdobycie Złotego Tłoka. Nagroda ta ma zagwarantować zwycięzcy sponsoring grupy Dinoco. Ten samolubny samochód, pod wpływem niefortunnych zdarzeń, trafia do Chłodnicy Górskiej (miasteczka inspirowanego prawdziwym miastem Peach Springs), które lata świetności ma już dawno za sobą. Tam, zmuszony przez Szeryfa, naprawia drogę i pomaga innym. Film ten niesie duży walor edukacyjny i jest wspaniałą rozrywką. Doczekał się również dwóch sequelów, w tym najnowszego („Auta 3”), który został wydany w 2017 roku.

Innych przykładów jest mnóstwo. Wystarczy wpisać odpowiednią frazę w wyszukiwarce stron internetowych, a naszym oczom ukaże się ogromny katalog filmów. Najlepsze, co bajki dla dzieci o autach mają do zaoferowania, to nauka rodzajów pojazdów i zasad ruchu drogowego ogółem. Dzięki nim dzieci poznają, np.: jak zachowywać się na skrzyżowaniach lub czym są pojazdy uprzywilejowane. Oprócz tego są one idealną nauką nowego, przydatnego słownictwa.

Bajki dla dzieci o autach uczą również wzywania pierwszej pomocy i zachowania na drodze

Bajki dla dzieci o autach uczą również wzywania pierwszej pomocy i zachowania na drodzeNajmłodsi zauważają, że karetka ratuje ludzi, że samochody policyjne dbają o bezpieczeństwo na drodze, a wozy strażackie służą do gaszenia pożarów. Wszystko odbywa się naturalnie, a dziecko z zainteresowaniem dowiaduje się nowych informacji o otaczającym nas świecie.

Animacje o autach pokazują także najmłodszym, jak działają samochody mechaniczne. Dzieci dowiadują się, że aby samochody mogły funkcjonować potrzebują paliwa. Dowiadują się też, czym jest zawód mechanika. Że aby samochód był sprawny, musi przechodzić przegląd, że musi być reperowany w chwili uszkodzenia. Wszystkich tych informacji dziecko może dowiedzieć się z tego typu bajek.

Nic dziwnego, że bajki dla dzieci o autach cieszą się niemałym zainteresowaniem wśród najmłodszych oraz ich rodziców. Są po części odpowiedzią na rozwój technologiczny. Pokazuje, że w dzisiejszym świecie pojazdy mechaniczne mają coraz większe znaczenie. Nie tylko w kwestii praktycznej, ale i edukacyjnej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here