bajki dla dzieci do czytania na dobranoc

Każde dziecko lubi, gdy przed zaśnięciem jego rodzic czyta mu bajkę na dobranoc. Czytanie bajek to nie tylko świetna forma edukacji dzieci, ale również jedna z form bliskości z dzieckiem. Poza tym to, jakie bajki dla dzieci do czytania na dobranoc, zaserwujemy dzieciom, bezsprzecznie wpłynie na ich sen. Zatem ważne jest, by przy wyborze bajek, kierować się tym, by zapewnić naszym dzieciom i sobie spokojną noc. Sprawdź, jakie bajki dla dzieci do czytania na dobranoc wybrać, by twoja rodzina mogła spokojnie spać przez całą noc i twoje dziecko cieszyło się twoją obecnością tuż przed snem!

To, jakie bajki dla dzieci do czytania na dobranoc wybierzemy dla naszej pociechy, ma duże znaczenie

To, jakie bajki dla dzieci do czytania na dobranoc wybierzemy dla naszej pociechy, ma duże znaczenieBo gdy wybierzemy jakiś horror albo bajkę ze smutnym motywem przewodnim, to czy to będzie dobre dla dziecka? Czego taka bajka nauczy dziecko? Jakie emocje może wzbudzić? A może my sami takie bajki na dobranoc chcemy czytać? Albo chcemy postraszyć nimi dziecko, bo było niegrzeczne w ciągu dnia i należy mu się nauczka? Jak widzimy wybór tego, jakie bajki dla dzieci do czytania na dobranoc preferujemy, ma niebagatelne znaczenie. Nie możemy wybierać bajek, po których nasze dziecko będzie się bało zasnąć. Nawet jeśli nam podoba się jakaś bajka na dobranoc albo mieliśmy zwyczaj w dzieciństwie sami czytać daną bajkę, nie oznacza to, że nasze dziecko musi taką bajkę poznać.

Zatem odpowiedzmy sobie na pytanie, jakie bajki dla dzieci do czytania na dobranoc powinniśmy wybrać?

Przede wszystkim wybierajmy takie, które mają dosyć prostą i niewymagającą wysiłku intelektualnego fabułę – nie chcemy, by dziecko niepotrzebnie musiało się głowić nad tym, o czym jest bajka. Może to naszą pociechę zestresować i nie pozwolić jej zasnąć. Dzieci lubią bajki o zwierzętach albo o innych dzieciach, które mają podobne zajęcia i pomysły, jak i one. Można dziecku poczytać bajkę na dobranoc o Kubusiu Puchatku czy Misiu Uszatku. Są to bardzo neutralne bajki i nie powinny dziecku zrobić krzywdy.

A jakie bajki dla dzieci do czytania na dobranoc nie są mile widziane? Nie polecamy bajek z dużą ilością przemocy np. Batman, Pokemon, Superman. Po takiej bajce na dobranoc dziecko na pewno nie zaśnie. Poza tym bajki te zachęcają do uwierzenia w nadprzyrodzone moce np. latanie człowieka, przez co dziecko może uwierzyć, że gdy wyskoczy przez okno, to poszybuje w stronę gwiazd. Zatem widzimy, że tego typu bajki dla dzieci do czytania na dobranoc, mogą narobić więcej szkód, niż byśmy się spodziewali.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here